Trwa ładowanie...
13-11-2016 15:42

Małgorzata Kożuchowska wydała oświadczenie w sprawie prezydenckiego orderu

11 listopada był dla Małgorzaty Kożuchowskiej wyjątkowym dniem. To właśnie wtedy, podczas oficjalnych uroczystości w Belwederze, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktorce po raz pierwszy towarzyszył dwuletni syn Jan Franciszek. Niestety, wyróżnienie Kożuchowskiej nie wszystkim się spodobało. Pojawiły się głosy, że gwiazda sympatyzuje z obecną władzą. Aktorka opublikowała w sieci oświadczenie, przy okazji zaapelowała w sprawie zdjęć chłopca, które pojawiły się w mediach.

Share
Małgorzata Kożuchowska wydała oświadczenie w sprawie prezydenckiego orderuŹródło: AKPA
d402p1o

W 2015 roku aktorka otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Podczas tegorocznych uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył jej odznaczenie Polonia Restituta ze względu na wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej. Kożuchowska sfotografowała oba wyróżnienia, a zdjęciem podzieliła się na swoim facebookowym profilu. Podkreśliła, że jest z nich niezwykle dumna.

Gwiazda we wpisie odniosła się jednak przede wszystkim do krytycznych komentarzy. Zaznaczyła, że nie da się wciągnąć w prowokacje i dyskusje polityczne. Na koniec dodała, że nie wyraża zgody na publikowanie wizerunku jej syna, a wszystkie fotografie, które znalazły się w mediach, zostały wykonane bez jej zgody. Poniżej publikujemy cały wpis.

Moi Drodzy, po lewej: "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" od poprzedniej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Małgorzaty Omilanowskiej, po prawej: Polonia Restituta od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Z obu odznaczeń jestem dumna. Po równo. Długo się im przyglądałam i na żadnym z nich nie znalazłam partyjnego znaczka.

d402p1o

Jeśli Urzędnicy Państwa, które jest moją Ojczyzną, w którym żyję i które kocham - obojętnie kto w nim sprawuje władzę (pochodzącą z demokratycznego wyboru) uznają, że są powody dla których warto mnie wyróżnić, to jest to dla mnie tylko i wyłącznie powód do dumy. Nie dam się wciągnąć w dyskusje polityczne, mimo zaczepek i prowokacji. Aktor jest od grania... tak uczyli mnie moi mistrzowie w szkole teatralnej i temu pozostaję wierna. Bardzo dziękuję za liczne głosy sympatii i gratulacje! Dziękuję Kapitule Orderu za uznanie, że jestem godna tego odznaczenia! Powatrzam: jestem z niego ogromnie dumna!

P.S. Na koniec, krótkie wyjaśnienie. Stając do pamiątkowego zdjęcia z Panem Prezydentem i moim synkiem ustaliłam z Fotografem Prezydenckim, że zdjęcie to będzie tylko i wyłącznie dla mnie na pamiątkę oraz do użytku wewnętrznego Kancelarii Prezydenta, bez możliwości jego publikacji. Niestety, nie zwróciłam uwagi, że w tym czasie zdjęcia robili również zaproszeni do Belwederu fotoreporterzy prasowi stojący w oddaleniu. W związku z tym, chciałbym po pierwsze bardzo prosić o niewykorzystywanie zdjęcia z moim synem do publikacji prasowych, internetowych i wszelkich innych. Po drugie, chcę bardzo wyraźnie zakomunikować: sytuacja z Belwederu była wyjątkowa, w dalszym ciągu nie wyrażam zgody na wykonywanie i publikowanie jakichkolwiek zdjęć mojego syna Jana Wróblewskiego.

East News
Źródło: East News
d402p1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d402p1o
d402p1o