Trwa ładowanie...

Małgorzata Rozenek-Majdan stworzy dokument o metodzie in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan kontynuuje edukację Polaków w temacie in vitro. Prezenterka jest w trakcie prac nad filmem dokumentalnym poruszającym ten temat. Zapowiada także otwarcie fundacji pomagającej parom w walce z niepłodnością.

Małgorzata Rozenek-Majdan stworzy dokument o metodzie in vitroŹródło: ONS.pl
dtewyp4
dtewyp4

Gwiazda TVN opowiada się w mediach jako orędowniczka metody in vitro. Sama dzięki niej została mamą dwóch chłopców: Stanisława i Tadeusza. Małgorzata Rozenek-Majdan w kwietniu wydała książkę "In vitro. Rozmowy intymne", w której wspólnie z ekspertami wyjaśnia problematyczne kwestie związane z metodą leczenia niepłodności.

Obecnie prowadząca programu "Projekt Lady" pracuje nad stworzeniem filmu dokumentalnego o in vitro dla stacji TVN Style. -Bohaterami dokumentu będą pary na różnym etapie procedury: te, które dopiero usłyszały diagnozę i zaczynają starania o dziecko, te w trakcie leczenia i te, którym udało się zostać rodzicami. Będą też i tacy, którzy, jak ja i mój mąż, znają smak porażki - zdradziła w rozmowie z magazynem "Party".

Małgorzata Rozenek-Majdan jest bardzo zaangażowana w projekt, ale też obawia się, czy będzie miała na tyle odwagi, aby opowiedzieć w filmie o swoich osobistych przeżyciach. Zwłaszcza tych dotyczących nieudanych prób zajścia w ciążę.

Ambitne plany prezenterki wykraczają poza pojedyncze inicjatywy. Do końca roku Małgorzata Rozenek-Majdan planuje otworzyć fundację, która wspomoże pary borykające się z problemem niepłodności. Zapowiada, że jej pierwszym zamierzeniem będzie umożliwienie wykonania bezpłatnego badania AMH, które określa wskaźnik rezerwy jajnikowej, oceniając szanse kobiet na zapłodnienie.

Oprócz aktywności zawodowej dziennikarka TVN wraz z mężem Radosławem Majdanem wciąż podejmuje starania o powiększenie rodziny.

dtewyp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtewyp4