Trwa ładowanie...
d36dpof

Mamy oświadczenie Anety Kręglickiej w sprawie wypowiedzi na temat molestowania

Pytanie, jakie zadałem w ubiegły piątek Anecie Kręglickiej, brzmiało „Mamy rok 2019 i akcję #metoo. Co by pani radziła młodym dziewczynom wchodzącym w świat wyborów miss czy modelingu, aby nie doznały krzywdy?” Aneta Kręglicka uznała, że jej wypowiedź nie wybrzmiała w pełni i została źle zinterpretowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aneta Kręglicka, Miss World 1989
Aneta Kręglicka, Miss World 1989 (Archiwum prywatne)
d36dpof

Dlatego była Miss Świata wyjaśnia jeszcze raz swoje stanowisko w sprawie molestowania kobiet w przysłanym do nas oświadczeniu:

„Miałam nadzieję, że moja wypowiedź nie wzbudzi wątpliwości, jaką mam opinię na ten temat. Niestety, stało się inaczej, opublikowano tylko jej fragment. W tak wrażliwym temacie jestem daleka od generalizowania.

Zdecydowanie oddzielam molestowanie od gwałtu; usprawiedliwiam też i wspieram kobiety, które nie są asertywne lub z innych powodów nie potrafią się przeciwstawić i bronić.

d36dpof

Jesteśmy różne, każda z nas to inny przypadek, żyjemy w różnych sytuacjach życiowych, różnie też reagujemy na stres, presję i prowokację. Ważne jest jednak, abyśmy nie dawały przyzwolenia i potrafiły kategorycznie postawić granicę i powiedzieć NIE. Nie zawsze jest to łatwe, ale musimy się tego uczyć, nabywać pewności lub odważyć się i szukać pomocy.

   Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne)

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Nie czuje się upoważniona do przekazywania rad czy sposobów reagowania w takich okolicznościach. Mogę tylko wypowiadać się na podstawie moich własnych doświadczeń. A ja takich doświadczeń ani podczas konkursów, ani w dalszym moim życiu, na szczęście, nie miałam. Tym bardziej nie czuję się predysponowana do poważnej dyskusji na ten temat. Zostałam zapytana o atmosferę podczas konkursów i ewentualne próby molestowania i takiej odpowiedzi udzieliłam.”

d36dpof

Podziel się opinią

Share
d36dpof
d36dpof