Trwa ładowanie...
dwl74kt

Marcia Cross opowiedziała o walce z rakiem odbytu. "Trzeba skończyć ze wstydem"

Marcia Cross pokonała nowotwór, o którym wiele podobnych jej kobiet wstydzi się rozmawiać. Aktorka jest przekonana, że trzeba to zmienić, dlatego mówi otwarcie o swoim przykładzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcia Cross zdobyła największą sławę w "Gotowych na wszystko"
Marcia Cross zdobyła największą sławę w "Gotowych na wszystko" (Getty Images)
dwl74kt

- Poznałam wiele historii osób, które pokonały raka odbytu. Wiele z nich, zwłaszcza kobiety, było zażenowanych mówieniem o tym rodzaju nowotworu. Jest mnóstwo wstydu wokół tej choroby i chcę, żeby to się skończyło – mówiła Cross w wywiadzie dla "People".

Obejrzyj: Alżbeta Lenska: "Wiem, że trzeba się cieszyć każdym dniem"

57-letnia aktorka, znana z seriali "Gotowe na wszystko", "Melrose Place" czy "Quantico", miała zdiagnozowanego raka odbytu prawie 1,5 roku temu.

dwl74kt

Wszystko zaczęło się od wizyty u ginekologa, który zauważył niepokojące objawy i skierował ją na dalsze badania. Kiedy potwierdziło się najgorsze, Cross została poddana radio- i chemioterapii.

Aktorka długo nie mówiła o swojej chorobie. Dopiero pół roku temu wrzuciła na Instagrama zdjęcie z odrastającymi włosami i wyznaniem, że walczyła z rakiem.

Dziś jest orędowniczką głośnego mówienia o tej wstydliwej chorobie. Cross apeluje, by nie bagatelizować niepokojących objawów (krwawienie z odbytu, ból, swędzenie, guzki) i nie wstydzić się lekarza.

dwl74kt

- Jeżeli coś jest nie tak, posłuchaj swojego ciała i porozmawiaj z lekarzem. Nie odpuszczaj. To jest łatwo wyleczalny rak, jeżeli zdiagnozuje się go odpowiednio szybko. Mój taki był – opowiadała aktorka w magazynie.

Marcia Cross wróciła już do pełni zdrowia i rzuciła się w wir pracy. Wkrótce zobaczymy ją w filmie "Behind the Curtain of Night" i serialu "Jane the Novela".

Zobacz także: Neal McDonough stracił rolę, bo nie chciał grać w scenach seksu. "Zrobili ze mnie religijnego fanatyka"

dwl74kt

Podziel się opinią

Share

dwl74kt

dwl74kt