Trwa ładowanie...
maria czubaszek
12-05-2016 21:01

Maria Czubaszek nie żyje

Maria Czubaszek, znana komentatorka, satyryk i autorka tekstów nie żyje. Zmarła w wieku 76 lat.

d6v0qbg
d6v0qbg

Zmarła Maria Czubaszek, polska pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka. "Z wielkim żalem informujemy, iż zmarła Maria Czubaszek. Marysiu będzie nam Ciebie brakowało" - pojawiło się na facebookowym profilu zmarłej Czubaszek.

Maria Czubaszek urodziła się w Warszawie 9 sierpnia 1939 r. Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie ukończyła żadnego z tych kierunków. W 1960 r. rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. W 1966 r. związała się z Programem III Polskiego Radia.

Najbardziej znana była z tekstów satyrycznych prezentowanych w radiowej Trójce. Była także autorką licznych tekstów piosenek. Pisała do muzyki m.in. Andrzeja Dąbrowskiego, Janusza Komana, Henryka Majewskiego, Jacka Malinowskiego, Jerzego Miliana, Zbigniewa Namysłowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Była komentatorką w programach takich jak "Szkło kontaktowe" czy "Drugie śniadanie mistrzów".

W Wirtualnej Polsce prowadziła program internetowy "Magia magla" - przegląd prasy kolorowej. Dla Wirtualnej Polski pisała również "Blog niecodzienny", w którym komentowała wydarzenia w formie dialogów z "córką swojej sąsiadki"

d6v0qbg

Napisała dialogi do takich filmów jak "Filip z konopi" i "Murmurando". Współtworzyła również scenariusze do seriali: "Psie serce", "Na Wspólnej" oraz "Brzydula". Występowała także w improwizowanym serialu "Spadkobiercy" jako babcia Maggie Mekintosz Owens.

d6v0qbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6v0qbg