Trwa ładowanie...

Maria Niklińska wraca z piosenką do filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk"

Nowa piosenka Marii Niklińskiej "Ten Pierwszy" została napisana specjalnie do filmu Macieja Wójcika "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" z Mariuszem Bonaszewskim w tytułowej roli. Artystka wraca w wielkim stylu!

Share
Maria Niklińska wraca z piosenką do filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk"
Źródło: ONS.pl
dn8a71m

Niedawno w Brukseli odbyła się prapremiera filmu "Łukasiewicz - nafciarz - romantyk", którego producentem jest Bogdan Miszczak. To fabularyzowany dokument poświęcony twórcy polskiego przemysłu naftowego - Ignacemu Łukasiewiczowi. Wkrótce w polskich kinach. "Ignacy Łukasiewicz był najbardziej innowacyjnymi wizjonerskim Polakiem XIX wieku. Niewiele osób wie, że gdyby nie Łukasiewicz, to nie byłoby dzisiaj światowego przemysłu naftowego"- opowiada producent filmu Bogdan Miszczak.

ZOBACZ TAKŻE: Maria Niklińska: "Dzięki aktorstwu mogę na chwilę być kimś innym. To mnie pociąga"

Film został w całości zrealizowany na Podkarpaciu, jako część cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia.. Zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio.W filmie poza Mariuszem Bonaszewskim w roli Łukasiewicza, zagrali m.in.: Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lucas, Dagny Cipora i Mateusz Mikoś.

dn8a71m

"Z ciekawostek - w filmie na podstawie scenariusza Łukasza Walczaka, jest też scena m.in. Johnem D. Rockefellerem. - Do Łukasiewicza przyjeżdża Rockefeller, żeby się nauczyc jak zarobic pieniadze, a poten miliony na 'czarnym złocie' jakim była ropa" - zdradza producent filmu Bogdan Miszczak.

Maria Niklińska specjalnie do tego filmu napisała piosenkę "Ten Pierwszy".

"To utwór o odkrywaniu nas samych i swojego potencjału, o tym kim jesteśmy w środku, mocy sprawczej i marzeniach. Jestem szczęśliwa że przypominamy takie postaci jak Łukasiewicz. Twórcze i które mogą być inspirujące również dla współczesnych młodych ludzi, a dotychczas zapomniane. Chciałam, by tekst dotykał nie tyle biografii Łukasiewicza, bo o tym opowiada sam film, ale by słowa nawiązywały do jego misji życiowej i przesłania, o którym sam mówił. O mocy i o odwadze, która jest w nas. Lukasiewicza cechowała szlachetność, ale i bezkompromisowość. Walczył z konwenansami, strachem i uprzedzeniami. W swoich wizjach i marzeniach wyprzedzał ówczesny świat. Można powiedzieć, że wskazywał drogę" - opowiada o swoim nowym dziele Maria Niklińska.

Tak o utworze mówi kompozytor muzyki filmowej Kamil Rohm:

dn8a71m

"Idea, jaką się kierowałem pod czas komponowania piosenki to spójność z muzyką którą zrealizowałem do całego filmu, szczególnie w ostatnich scenach. Szczerze powiem że nawet nie zakładałem że będzie taki efekt utworu! ale to za sprawą tekstu Marii Niklińskiej, który idealnie wpisuje się klimat filmu i tematykę, za co jej bardzo dziękuję".

Artystkę pamiętamy z roli Tosi w "Ja wam pokażę", programu "5-10-15", licznych seriali oraz desek teatru. W 2015 roku pokazała się również ze strony muzycznej ze swoim debiutanckim albumem "Maria".

Teraz możemy zachwycić się jej utworem do filmu "Łukasiewicz nafciarz - romantyk".

Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy, fot: Materiały prasowe
dn8a71m

Podziel się opinią

Share
dn8a71m
dn8a71m