Trwa ładowanie...
d3aft7p

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

Marie Fredriksson, wokalistka Roxette, nie żyje. Artystka miała 61 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marie Fredriksson
Marie Fredriksson (Getty Images)
d3aft7p

Jak podaje szwedzki portal Expressen wokalistka zmarła 9 grudnia w swoim domu. Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 r.

- Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" - napisano w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.

Marie Fredriksson nie żyje

Gun-Marie Fredriksson to szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz Roxette. W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W czasie trwania choroby zniosła miesiące chemioterapii i serie napromieniania. Pomimo szybkiego leczenia, natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu.

d3aft7p

ZOBACZ: Geje z teledysku Roxette: "Jest przyzwolenie na hejt, opluwanie ludzi. Władza to inspiruje"

Przez chorobę straciła zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku. W 2004 r. piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa. W tym samym roku wydała pierwszą solową płytę po angielsku, "The Change", której teksty opowiadają o jej chorobie i uczuciach.

Jak podają szwedzkie media, Marie Fredriksson przegrała walkę z chorobą 9 grudnia. Miała 61 lat.

d3aft7p

Podziel się opinią

Share

d3aft7p

d3aft7p