Trwa ładowanie...
d2lj56w

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

Marie Fredriksson, wokalistka Roxette, nie żyje. Artystka miała 61 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marie Fredriksson
Marie Fredriksson (Getty Images)
d2lj56w

Jak podaje szwedzki portal Expressen wokalistka zmarła 9 grudnia w swoim domu. Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 r.

- Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" - napisano w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.

d2lj56w

Marie Fredriksson nie żyje

Gun-Marie Fredriksson to szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz Roxette. W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W czasie trwania choroby zniosła miesiące chemioterapii i serie napromieniania. Pomimo szybkiego leczenia, natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu.

ZOBACZ: Geje z teledysku Roxette: "Jest przyzwolenie na hejt, opluwanie ludzi. Władza to inspiruje"

d2lj56w

Przez chorobę straciła zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku. W 2004 r. piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa. W tym samym roku wydała pierwszą solową płytę po angielsku, "The Change", której teksty opowiadają o jej chorobie i uczuciach.

Jak podają szwedzkie media, Marie Fredriksson przegrała walkę z chorobą 9 grudnia. Miała 61 lat.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2lj56w

d2lj56w
d2lj56w