Trwa ładowanie...

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

Marie Fredriksson, wokalistka Roxette, nie żyje. Artystka miała 61 lat.

Marie Fredriksson z Roxette nie żyjeŹródło: Getty Images
dtg6v8s
dtg6v8s

Jak podaje szwedzki portal Expressen wokalistka zmarła 9 grudnia w swoim domu. Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 r.

- Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" - napisano w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.

Marie Fredriksson nie żyje

Gun-Marie Fredriksson to szwedzka piosenkarka, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn oraz Roxette. W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W czasie trwania choroby zniosła miesiące chemioterapii i serie napromieniania. Pomimo szybkiego leczenia, natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu.

ZOBACZ: Geje z teledysku Roxette: "Jest przyzwolenie na hejt, opluwanie ludzi. Władza to inspiruje"

Przez chorobę straciła zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku. W 2004 r. piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa. W tym samym roku wydała pierwszą solową płytę po angielsku, "The Change", której teksty opowiadają o jej chorobie i uczuciach.

Jak podają szwedzkie media, Marie Fredriksson przegrała walkę z chorobą 9 grudnia. Miała 61 lat.

dtg6v8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtg6v8s