Trwa ładowanie...
d2ds1ng

Mariusz Szczygieł ma ważne przesłanie z okazji dnia Wszystkich Świętych

Popularny reporter, dziennikarz i autor książek, laureat tegorocznej nagrody Nike zwraca uwagę na coraz większy problem plastiku i apeluje: "Plastiku nie potrzebuje ani ziemia, ani zmarli".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Szczygieł apeluje: "Powiedzmy to swoim babciom, dziadkom, wujkom, mamom, kuzynkom, siostrom i braciom"
Mariusz Szczygieł apeluje: "Powiedzmy to swoim babciom, dziadkom, wujkom, mamom, kuzynkom, siostrom i braciom" (ONS.pl)
d2ds1ng

W Polsce 1 listopada wspominamy bliskich zmarłych, odwiedzamy cmentarze. Przy tej okazji na pewno wiele ludzi zapali znicz. Mariusz Szczygieł na swoim koncie instagramowym zwraca uwagę, że kolejny plastikowy znicz przyniesie same szkody.

"Powiedzmy to swoim babciom, dziadkom, wujkom, mamom, kuzynkom, siostrom i braciom, którzy tego nie wiedzą. Szacuje się, że obecnie w morzach i oceanach znajduje się 51 bilionów (czyli 51 000 000 000 000) plastikowych drobin, 500 razy więcej niż gwiazd w Drodze Mlecznej! Plastik jest wszędzie, w każdym oceanie, nawet w odległej Arktyce. 300 mld sztuk tworzyw sztucznych pływa w wodach Oceanu Arktycznego. Około 79% plastiku wyprodukowanego na całym świecie w ciągu ostatnich 70 lat zostało wyrzuconych na wysypiska śmieci lub do środowiska naturalnego. Tylko 9% jest poddawane recyklingowi, a pozostałe spalane" - podaje dane Szczygieł.

Jedni z komentujących przyznają reporterowi rację, inni zwracają uwagę na brak alternatywy. Cały post i dyskusję pod nim przeczytacie poniżej:

d2ds1ng

Podziel się opinią

Share
d2ds1ng
d2ds1ng