Trwa ładowanie...

Marsz Równości w Białymstoku. Julia Wieniawa, Sara Boruc i inne gwiazdy reagują

To, co wydarzyło się w Białymstoku, jest wstrząsające. Pierwszy Marsz Równości w tym mieście kontra agresywni manifestanci rzucający petardami, traktujący uczestników gazem, wykrzykujący skandaliczne hasła. Wydarzenia odbijają się teraz głośnym echem w sieci.

Marsz Równości w Białymstoku. Julia Wieniawa, Sara Boruc i inne gwiazdy reagująŹródło: WP.PL
deeriac
deeriac

Z jednej strony okrzyki o miłości, równości i akceptacji. Z drugiej patriotyczne hasła. Wokół huk petard i kordony policji. Pierwszy w Białymstoku Marszu Równości nie przebiegał spokojnie, o czym informowaliśmy na bieżąco w WP.

Zobacz: Marsz Równości w Białymstoku. Kontrmanifestanci próbowali zakłócić demonstrację

Marsz, który miał być pokojową manifestacją różnorodnego społeczeństwa zmienił się w przerażającą zadymę. Zdjęcia z Białegostoku obiegły Polskę bardzo szybko. Równie szybko w sieci pojawiły się komentarze gwiazd, które nie zgadzają się, by takie zachowanie kontrmanifestantów było tolerowane. A co więcej, niekaralne.

Julia Wieniawa na InstaStory opublikowała zdjęcia agresywnych manifestantów, które opatrzyła krótkim opisem. - Patrzcie, co dzieje się w Białymstoku. Czy naprawdę chcemy żyć w kraju nietolerancji i chamstwa? Brak mi słów - napisała. A na tym zdjęciu dodała jeszcze krótko: "wieśniactwo".

deeriac

Na kolejnym pokazanym przez Julię zdjęciu z Białegostoku możemy zobaczyć protestujących z banerem, na którym to ktoś postanowił wypisać powielaną bzdurę, że środowisko LGBT uczy 4-latki m.in. masturbacji. Pod banerem widać mężczyznę w koszulce z napisem "Armia Boga".

- Jak można szerzyć zło, zasłaniając się wiarą?! - komentuje Wieniawa.

Relację aktorki udostępniła na swoim profilu Sara Boruc, dodając ostro od siebie: - Robicie nam wstyd na cały świat! I większość frajerów w okularkach lub czapeczkach, takie kozaki! Prostactwo i tyle. Współczuję normalnym Białostoczanom.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Posypało się znacznie więcej komentarzy. Anna Skura, blogerka i uczestniczka "Agenta" napisała na swoim profilu: - Niezależnie od tego, co myślicie, jakiekolwiek macie poglądy polityczne... Niezależnie w co wierzycie, niezależnie od tego, z kim chodzicie do łóżka... Nie godzę się na takie poniżanie drugiego człowieka. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie.

deeriac

I dodała też na Instagramie: - Wstyd mi za tych ludzi i przepraszam za nich. To niemożliwe, że pochodzimy z tej samej planety.

Głośnym echem odbiły się w sieci też komentarze Julli Kuczyńskiej, czyli Maffashion. - To nie są głosy celebrytów, wrzuconych do jednego wora ludzi robiących to dla "lajków". To głosy ludzi, których sytuacja boli (...) Tu nie o to chodzi, a o umysł i chęć zmiany na lepsze i niezgadzanie się z agresją i brakiem poszanowania. Wszyscy żyjemy w tym samym kraju! W nim żyją nasze rodziny, znajomi. To jest reakcja na agresję, na brak poszanowania u jednej czy drugiej ze stron. Tu mowa o zakazach i nakazach, o wyzwiskach i homofobii. O braku kultury i człowieczeństwa. O tym, czego wszyscy się boimy. Wszyscy! Że nie będziemy żyć tak jak żyć chcemy. A nasza wolność będzie ograniczona - napisała Julia.

deeriac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deeriac