Trwa ładowanie...
d1e4k1v

MC Silk ciężko chory. Opowiedział o chorobie w "Dzień Dobry TVN"

MC Silk, najszybciej rapujący artysta świata, cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Artysta opowiedział o tym w "Dzień Dobry TVN".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MC Silk
MC Silk (facebook.com)
d1e4k1v

MC Silk to pseudonim Polaka, Daniela Ciupryka. Mężczyzna może się pochwalić ogromną popularnością ze względu na swój talent. Jest najszybciej rapującym raperem na świecie. Jego teledyski w serwisie YouTube oglądają miliony fanów.

Mało kto wie, że raper zmaga się z poważną chorobą. Cierpi na ZZSK, czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

ZOBACZ: Kulisy zwolnienia Katarzyny Bosackiej: "TVN zabiło kurę znoszącą złote jajo"

- Brzmi trochę jak skrót klubu sportowego, ale tak nie jest, wręcz przeciwnie. Jest to zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i mimo nazwy nie oddziałuje tylko na kręgosłup, ale na wszystkie stawy włącznie ze stawem szczękowym, który jest dość istotny w wykonywanym przeze mnie zawodzie (...) To jest choroba, która wpływa nie tylko fizycznie, ale też na stan umysłu. To jest tak, jakbyś się budził codziennie rano z kacem. Jeśli on trwa 10 tysięcy dni, jak w moim przypadku, to albo staramy się z nim żyć, albo pozostaje się położyć i umrzeć - powiedział MC Silk w "Dzień Dobry TVN".

d1e4k1v

MC Silk wyznał również, że życie z tą chorobą jest naprawdę trudne. Co jakiś czas musi robić przerwy od koncertowania i nagrywania.

Przeczytaj: Agnieszka Chylińska ma już nastoletniego syna. Ale w duszy sama nadal jest 14-latką

- Spontanicznych rzeczy nie mogę robić. Poranne godziny nie istnieją. Potrzebuję około dwóch-trzech godzin, żeby podziałać dwie godziny. Jeżeli stoję 10-15 minut, to znowu muszę robić przerwę, rozciągać się na planie to są już cuda totalne zazwyczaj - dodał podczas wywiadu.

Daniel Ciupryk ma 38 lat i pochodzi z Tarnowa. Na swoim koncie ma trzy albumy.

d1e4k1v

Podziel się opinią

Share
d1e4k1v
d1e4k1v