ycipk-n9i0ox

Meghan i Harry zwracają ślubne prezenty. Wiemy dlaczego

Nie od dziś wiadomo, że rodzina królewska nie ma łatwego życia. Przekonała się o tym również świeżo upieczona para książęca, która musi oddać część prezentów ślubnych. Ich łączna wartość to ponad 7 milionów funtów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ich ślub był wielkim wydarzeniem.
Ich ślub był wielkim wydarzeniem. (Getty Images)
ycipk-n9i0ox

Ślub Meghan i Harrego wzbudził zainteresowanie osób na całym świecie. Wydarzenie to było na ustach wszystkich – od zwykłych obywateli, po głowy państw i wielkich przedsiębiorców. Dużo firm i producentów postanowiło na tym skorzystać.

Książęca para dostała ogromną ilość prezentów od firm z całego świata, liczących na rozreklamowanie. Niestety, surowe zasady kodeksu dworu królewskiego zabraniają przyjmowania prezentów, które mogą mieć komercyjny cel.

ycipk-n9i0ox

Odpowiednie służby królewskie nie dopuszczają do nowożeńców również prezentów od osób prywatnych, zupełnie z nimi niezwiązanych. Istnieją bowiem "obawy dotyczące właściwości lub motywów dawcy lub samego daru".

By uniknąć takiej sytuacji, brytyjska para już przed ślubem poprosiła, by życzliwi nie wysyłali im prezentów, a w zamian przekazali pieniądze na aukcje charytatywne. Datki przekazali, między innymi: premier Kanady, Nowej Zelandii i Australii.

Zobacz również: Kulisy royal wedding: "Hierarchia została zachowana. Clooney musiał czekać 10 minut przed bramą"

ycipk-n9i0ox
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-n9i0ox

ycipk-n9i0ox
ycipk-n9i0ox