Trwa ładowanie...
d3tldit
d3tldit

Ta wybitna aktorka zdobyła trzecią już w swej karierze statuetkę przyznaną przez Akademię Filmową. Streep pokonała tym razem m.in. Glenn Close oraz Michelle Williams.

Według samej gwiazdy nie jest to tylko i wyłącznie zasługa jej znakomitej roli w biograficznej Żelaznej damie.

Mam na sobie buty od Ferragamo, ponieważ robił on wszystkie, które nosiła Margaret Thatcher - zdradziła aktorka w rozmowie z serwisem Holly Scoop.

Jak widać, Meryl ciężko rozstać się z filmową postacią, nawet długo po zakończeniu zdjęć. Ten oryginalny amulet przyniósł jej jednak szczęście. Choć jesteśmy przekonani, że zwyciężyłaby i bez dodatkowej pomocy. Przed galą, artystka zdradziła również, że choć to nie pierwszy w jej życiu oscarowy wieczór, to jest potwornie zdenerwowana.

d3tldit

Oprócz Meryl Streep, w aktorskich kategoriach triumfowali także Jean Dujardin (Artysta), Octavia Spencer (Służące) oraz Christopher Plummer (Debiutanci). Najwięcej nagród - pięć, w tym dla najlepszego filmu, dostał Artysta Michela Hazanaviciusa. Tyle samo Oscarów powędrowało do filmu Hugo i jego wynalazek w reżyserii Martina Scorsese.

Widzieliście już któryś z nagrodzonych filmów?

(JMa)

d3tldit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3tldit