Trwa ładowanie...
dfsqq2f

Michał Figurski przeszedł dwa przeszczepy. Dziś nawet nie myśli o alkoholu

Blisko cztery lata temu media donosiły o poważnych kłopotach ze zdrowiem Michała Figurskiego. Choć dziennikarzowi udało się wyjść na prostą, to zupełnie zmienił swój styl życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Życie Michała Figurskiego wisiało na włosku
Życie Michała Figurskiego wisiało na włosku (East News, Fot: Artur Zawadzki/REPORTER)
dfsqq2f

Michał Figurski nigdy nie unikał imprez, ani nie stronił od alkoholu. W środowisku miał reputacje bardzo rozrywkowego i lubiącego się dobrze zabawić. Blisko cztery lata temu dziennikarz znalazł się jednak w dramatycznej sytuacji, która zupełnie przewartościowała jego życie. We wrześniu 2015 roku dostał wylewu z powodu powikłań cukrzycowych.

O pobycie Figurskiego w szpitalu donosiły czołowe media w Polsce. Dziennikarz musiał przejść poważną operację przeszczepu nerki i trzustki. Miała ona miejsce w jednym z najlepszych ośrodków transplantologicznych w Polsce przy ul. Lindleya w Warszawie. Później Figurski dochodził do siebie podłączony do aparatury na oddziale intensywnej opieki.

W tym trudnym czasie wspierała go partnerka Magdalena Kasperowicz. Dziennikarzowi udało się wyjść na prostą, ale zupełnie zmienił styl życia. Dziś nawet nie myśli o używkach.

- Muszę teraz ściśle kontrolować dietę i odpowiednio nawadniać organizm. Poza tym całkowicie zapomniałem o używkach. Alkohole w ogóle dla mnie nie istnieją. Wszystko konsultuję z lekarzem. Jeśli chcę odstąpić od pewnych zasad choćby na chwilę, to muszę omówić to ze specjalistą - wyznał ostatnio w rozmowie z "Faktem".

Cieszymy się, że Figurski dba o swoje zdrowie i jest pod stałą opieką lekarzy.

dfsqq2f

Podziel się opinią

Share
dfsqq2f
dfsqq2f