Trwa ładowanie...

Michał Żebrowski o Pawłowicz: "Podobno przez Krystynę P. zostałem nazwany odyńcem, a moja żona lochą"

Żebrowski opowiada się za strajkującymi nauczycielami i absolutnie tego nie ukrywa. Wręcz przeciwnie. Pokazuje, że jest z nimi, licząc, że odzew na strajk będzie pozytywny. I przeważnie jest, ale, jak się okazuje, nie zawsze.

Michał Żebrowski o Pawłowicz: "Podobno przez Krystynę P. zostałem nazwany odyńcem, a moja żona lochą"Źródło: ONS.pl
d22gshs
d22gshs

Strajk nauczycieli, zapowiadany początkowo na kilka dni, trwa w najlepsze. Zajęcia się nie odbywają, a rodzice kombinują, by ich dzieci miały zapewnioną opiekę. Nie jest to łatwy czas - ani dla pracowników szkół, ani dla wychowanków i ich rodziców. A jednak strajk ma poparcie społeczne. Nauczycieli wspierają też gwiazdy. Wiele znanych osób w ramach akcji WP #GdybyNieNauczyciel opowiedziało o swoich doświadczeniach związanych z edukacją. Znane osoby nie zapominają też o dodawaniu w sieci zdjęć i ciepłych słów dla nauczycieli. Michał Żebrowski niedawno pokazał, że za strajkiem jest nie tylko on, ale i cała jego rodzina - żona i synowie.

O tym wpisie Żebrowski powiedział w wywiadzie dla magazynu "Wprost". - Tłumaczyliśmy dzieciom, że polscy rolnicy zasługują na wsparcie i że nie mogą być oszukiwani i wykorzystywani do walki z polskimi nauczycielami.

Reakcje na post przeważnie były pozytywne, ale jedna, negatywna, odbiła się w sieci szerokim echem. Żebrowski też o niej słyszał.

d22gshs

- Przede wszystkim dziękowali nauczyciele i młodzież, którzy rozumieją rangę problemu. Są też tacy, którzy jej nie rozumieją. Podobno przez Krystynę P. - doktor habilitowaną nauk prawnych, nauczycielkę akademicką, sędzię Trybunału Stanu, posłankę na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, członkinię Krajowej Rady Sądownictwa, mistrzynię Mazowsza w rzucie oszczepem - zostałem nazwany "odyńcem", a moja żona "lochą".

Wyborczy Grill. Agata Szczęśniak o taktyce PiS

Żebrowski wydał się zdziwiony i zniesmaczony, ale nie zdecydował się na odpowiedź w stylu, który nie jest obcy Pawłowicz. Zachował pełną kulturę. Wolał opowiedzieć o swoim stosunku do strajku, własnych przewidywaniach i pomysłach na edukację.

- Należy stworzyć system, w którym ludziom pragnącym samemu się uczyć i uczyć innych zależeć będzie na ciągłym podnoszeniu własnych kwalifikacji i przykładnym wypełnianiu misji powierzonej im w zaufaniu przez polskie państwo. Państwo polskie powinno uczyć szacunku do wiedzy, kultury i talentu. A na razie jest odwrotnie.

d22gshs

I dodał: - Chciałbym powiedzieć: "Tylko krowa nie zmienia zdania. Liczymy na polski rząd".

Posłanka Pawłowicz zareagowała na wpis Żebrowskiego w ten sposób: "Dlaczego publicznie oświadczacie, że nie jesteście krowami...? Czy chcecie od nas zaprzeczenia, bo sami w to nie wierzycie..? No dobrze, jesteście dzikami... Odyniec i locha. Może być?". Zrobiła to w komentarzu do twitterowego wpisu Piotra Wielguckiego.

d22gshs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22gshs