Trwa ładowanie...

Michał Ziółkowski nie żyje. Ruszyła zbiórka na pogrzeb rapera

Michał Ziółkowski ps. Zioło zostanie pochowany w sobotę w rodzinnym Żaganiu. W sieci trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu. Już udało się zebrać prawie dwa razy więcej niż zakładał organizator zrzutki.

Michał Ziółkowski nie żyje. Ruszyła zbiórka na pogrzeb raperaŹródło: zrzutka.pl
dk918ul
dk918ul

W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy, które trafią do pogrążonej w żałobie matki rapera Zioło. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się dwa dni temu. "W obliczu zaistniałej tragedii wielu z was zastanawia się, czy można było temu jakoś zaradzić. Oczywiście zachęcam do zadumy nad losem naszego przyjaciela, ale jemu pomóc już nie możemy" – napisał organizator zbiórki.
Minimalną kwotą, która miała trafić do matki rapera, było 5000 zł. Od wczoraj udało się jednak uzbierać prawie dwa razy tyle.

Jak napisano na stronie zbiórki, pogrzeb Ziółkowskiego odbędzie się w sobotę o 14:00 w Żaganiu na cmentarzu przy ulicy Kożuchowskiej.

Michał Ziółkowski, znany jako Zioło, pochodził z Żagania. Uznawany był za jednego z najbardziej błyskotliwych raperów polskiego podziemia. Szczególnie dużą popularnością cieszył się we Wrocławiu. Brał udział w 3. edycji Młodych Wilków Popkillera. Na swoim koncie miał współprace z czołowymi artystami polskiego hip-hopu, m.in. z Kękę, Pyskatym i Tym Typem Mesem. Był też producentem.

dk918ul

"Znany z bystrych i uszczypliwych tekstów, często przedstawianych z przymrużeniem oka, ale skłaniającymi do przeróżnych refleksji. Jego mocno podkręcone używkami spojrzenie na świat jest unikatowe, a tematy poruszane inteligentnie, z humorem, bez kompromisów, ale i bez zbędnego patosu" - tak Zioło był przedstawiany przez Popkillera w Młodych Wilkach.

Zioło miał w dorobku płyty "Siema LP" (2010), "Hip-Hop" (2012) i "Cokolwiek" (2015).

Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Obejrzyj: Bonus RPK prawomocnie skazany! "Przegrałem, ale będę się odwoływał"

dk918ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk918ul