Trwa ładowanie...
Materiały Prasowe
01-07-2020 18:22

Mikołaj Trzaska zagra w Gdańsku dla Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Saksofonista Mikołaj Trzaska oraz kontrabasista Adam Żuchowski, a także zespół Remont Pomp zagrają w piątek 3 lipca o godz. 19.00 w Gdańsku koncert dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Koncert odbędzie się w w ogrodzie na terenie PSONI, Gdańsk, ul. Jagiellońska 11. Wstęp wolny. Zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności w czasie pandemii.

Mikołaj Trzaska zagra w Gdańsku dla Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością IntelektualnąŹródło: East News
d31nayb
d31nayb

PSONI Gdańsk zaprasza na specjalny koncert dedykowany wszystkim, którzy wspierali PSONI w Gdańsku przez ostatnie miesiące. Wiele firm, stowarzyszeń, instytucji, a także indywidualni darczyńcy, wolontariusze pomogli organizacji w tym wyjątkowym czasie pandemii.

Z tej okazji PSONI Gdańsk zaprasza na „koncert wdzięczności”, na którym zagrają zespół Remont Pomp, Mikołaj Trzaska i Adam Żuchowski.

Koncert odbędzie się w ogrodzie na terenie należącym do PSONI Gdańsk, ul. Jagiellońska 11.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

d31nayb

Jakie środki bezpieczeństwa zostaną zachowane? Promotorka Magdalena Stanczewska z PSONI tłumaczy:

- Koncert odbywa się na świeżym powietrzu, miejsca jest dużo, będą plakaty przypominające o zachowaniu bezpiecznego odstępu. Zapowiemy to też przez mikrofon przed koncertem. Na koncercie może być nie więcej niż 150 osób.

ZAGRAJĄ:

ZESPÓŁ REMONT POMP - zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2004 roku przy PSONI Gdańsk. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nie codziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach, dzbanach czy też beczkach.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty. Pierwsza pt: „Złota Platyna” wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: „Pomp Power” zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa kilogram records. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter.
Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Koncertował również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Szkocja czy Australia.

d31nayb

Zespół gra w składzie: Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski, Asia Świeczkowska, Cristina Catalan Asensio, Merri Mkrtchyan.

MIKOŁAJ TRZASKA - urodzony w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar – wykonujacego muzykę żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

ADAM ŻUCHOWSKI - kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył „Aniołka Jazzowego” podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku.

d31nayb

Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce – Fryderyk (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues&Folk Connection. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmów W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.

Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo.

d31nayb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31nayb