Trwa ładowanie...
d5guh37

Momentem przełomowym był 2012 rok. Polscy fani kochają Il Divo

Choć zespół powstał w 2004 r. i jeszcze tego samego roku pierwsza płyta Il Divo otrzymała status platynowej, to w Polsce stali się sławni dopiero dziewięć lat później.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Momentem przełomowym był 2012 rok.  Polscy fani kochają Il Divo
(Materiały prasowe)
d5guh37

Pierwszy koncert na polskiej scenie w 2012 r. stał się hitem i przysporzył artystom wiernych fanów, którzy z utęsknieniem czekają na każdy kolejny występ kwartetu.

W skład zespołu wchodzą charyzmatyczni wokaliści: Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sébastien Izambard i David Miller. Co ciekawe, każdy z nich pochodzi z innego kraju. Carlos z pochodzenia jest Niemcem, Urs, urodził się w Szwajcarii, Sébastien jest z Francji a David ze słonecznej Kalifornii w USA.

Zobacz wideo:

Mogłoby się wydawać, że cztery odmienne charaktery i różne pochodzenie artystów, będą nie lada wyzwaniem i utrudnią im swobodną komunikację. Nic bardziej mylnego. Tej czwórce świetnie się ze sobą współpracuje, o czym mógł się przekonać każdy, kto był na ich koncercie. Muzyczne wydarzenia z ich udziałem są nie tylko popisem wokalnym, ale również tanecznym. Mężczyźni mają mnóstwo fanek na całym świecie, ale to Polki przykuły ich największą uwagę. Jeden z nich, Carlos Marin marzy nawet o tym, by jedna z nich została jego żoną.

d5guh37

I choć teraz mogą odcinać kupony od sławy, to nie zawsze tak było. Zespół zawsze marzył, by występować na żywo i jeździć po świecie. Ale założyciel zespołu, Simon Cowell chciał, żeby artyści po prostu nagrywali płyty.

Zobacz też: Il Divo w Łodzi

- Jesteście młodzi, przystojni, nie ma potrzeby, żeby wysyłać was na koncerty. Będziecie tylko nagrywać płyty. To wystarczy - wspominał kiedyś jeden z wokalistów, Carlos Marin.

W końcu muzycy podjęli decyzję o zmianie. Wyruszyli w swoją pierwszą trasę koncertową za własne pieniądze. Poszli do banku, wybrali zgromadzone fundusze i zorganizowali muzyczną wyprawę. To okazało się być strzałem w dziesiątkę. Od tej pory ich sukces wzrósł i przyniósł im uwielbienie na całym świecie. Zmiany zostały przypieczętowane przejściem do nowej wytwórni płytowej – z Sony Music do Universal Music. Teraz wszystkie decyzje związane z działalnością zespołu podejmują wspólnie.

d5guh37

- W końcu jesteśmy producentami samych siebie, to my wybieramy utwory, wybieramy stage managera, wybieramy dyrektora muzycznego i orkiestrę – przyznali w jednej z rozmów.

Zespół Il Divo po raz pierwszy zagościł w Polsce w 2012 r. Na łódzkiej scenie złapali świetny kontakt z publiką i już pół roku później, przyjechali ponownie- tym razem do Ergo Areny na pograniczu Sopotu i Gdańska. Bilety zostały wyprzedane co do jednego, a fani śpiewali piosenki razem z nimi, co świadczy o tym, że pierwszy koncert otworzył bramę do serc polskich słuchaczy. Mało tego, w 2013 r. ich krążek "The Greatest hits” został uznany za najpopularniejszą płytę w Polsce, wyprzedzając nawet kultową grupę Depeche Mode.

Od tamtej pory, Polska jest dla nich obowiązkowym punktem na koncertowej mapie. Il Divo przyjadą do Łodzi 20 lipca 2019 r. i zaśpiewają w Atlas Arenie. W ten sposób zatoczą muzyczne koło – będą mogli spotkać się z tymi, którzy jako pierwsi w Polsce zaufali nieznanym muzykom i pomogli wypromować ich muzykę w Polsce. Szykuje się mnóstwo dobrej rozrywki! Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM (www.prestigemjm.com).

d5guh37

Podziel się opinią

Share
d5guh37
d5guh37