ycipk-3c1745

Monika Jaruzelska niedługo po śmierci mamy straciła przyjaciółkę. "Miała tylko 41 lat"

Ostatni rok nie należał do najłatwiejszych dla Moniki Jaruzelskiej. W 2017 roku odeszła jej mama, Halina. Kilka miesięcy później straciła przyjaciółkę, o czym opowiedziała w wywiadzie dla "Vivy!".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmierć mamy zbiegła się w czasie z odejściem przyjaciółki
Śmierć mamy zbiegła się w czasie z odejściem przyjaciółki (East News)
ycipk-3c1745

Jaruzelska w rozmowie z dziennikarką dwutygodnika zdradziła, jak wyglądała jej ostatnia wizyta u mamy.

- Byłam u mamy trzy dni przed jej śmiercią. W Dzień Matki. Przyniosłam bukiet bladoróżowych kwiatów, coś słodkiego. Siedziałyśmy w ogrodzie. Mama już nie była w dobrej formie intelektualnej, trochę niedosłyszała. Mówiłyśmy jak zawsze o psach, kwiatach na klombie. Martwiła się, że peonie nie kwitły, a były to jej ulubione kwiaty. Miłe, dobre spotkanie. Piękna pogoda. Następnego dnia mama miała badania i wszystko było w porządku. A nazajutrz po śniadaniu zmarła. Piła herbatę, jadła ulubioną "góralkę", to taki wafelek. Był poniedziałek. Gustaw wyjechał na zieloną szkołę, a ja miałam jechać na kilka dni na Mazury, do miejsca, w którym najbardziej się regeneruję. Rano zadzwoniła mamy opiekunka, powiedziała, że wszystko dobrze, że szykuje mamie leżak, żeby posiedziała na słońcu. I za piętnaście minut drugi telefon, że mama nie żyje… Zmarła w swoim domu, w swojej kuchni, ze swoim ukochanym psem przy nogach. Jeśli można mówić o dobrej śmierci, to to była dobra śmierć - wyznała.

Kolejny cios spadł na Monikę kilka miesięcy później. Na raka zmarła bliska jej osoba.

ycipk-3c1745

- Kilka miesięcy po jej śmierci zmarła na raka piersi moja przyjaciółka Monika, młodsza ode mnie o kilkanaście lat. Po śmierci Goni Wielochy wydawało mi się, że już nigdy z nikim się nie zaprzyjaźnię, nie osiągnę z nikim takiej bliskości, porozumienia. I zupełnie nieoczekiwanie poznałam mamę kolegi z klasy Gustawa. Dużo wniosła do mojego życia, rozmawiałyśmy o naszych synach, wspierałyśmy się. Mama odeszła w maju i w tym samym czasie choroba Moniki nasiliła się. Już nie mogłyśmy godzinami rozmawiać przez telefon. A wcześniej dochodziłyśmy do trzech i zastanawiałyśmy się, kiedy pobijemy rekord. W ostatnich miesiącach nie mogła już mówić. Zmarła we wrześniu, miała tylko 41 lat - powiedziała.

Jaruzelska nie ukrywa, że był to dla niej wyjątkowo trudny okres.

- Uświadomiłam sobie, że nie przeżyłam prawdziwej żałoby po ojcu. I tak naprawdę po śmierci mamy zaczęła się żałoba po obojgu rodzicach, po świecie, który nieodwołalnie się skończył - dodała.

Polub WP Gwiazdy
ycipk-3c1745
ycipk-3c1745
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3c1745