Trwa ładowanie...

Monika Krzywkowska wygrała walkę z rakiem

Monika Krzywkowska wróciła na salony. Niestety, nie bez powodu na jakiś czas zniknęła z mediów. Choroba nowotworowa pokrzyżowała jej plany.

Share
Monika Krzywkowska wygrała walkę z rakiem
Źródło: ONS.pl
d27z172

Niedawno Monika Krzywkowska była gościem w programie "Dzień dobry TVN". Opowiedziała m.in. o powrocie do serialu "39 i pół tygodnia", ale także o wygranej walce z rakiem.

Jak wyznała aktorka, sama zauważyła niepokojące zmiany na skórze, dlatego zgłosiła się do lekarza.

- Prasując rano przed telewizorem, oglądałam "Dzień dobry TVN" z panią dermatolog, która mówiła o różnych rzeczach, na które trzeba uważać. Zauważyłam, że mam znamię, które podpada pod ten niedobry opis. Wasz program sprowokował mnie do tego, żeby wyruszyć i zbadać, co to jest. Wtedy okazało się, że to niestety jest złośliwe, nie było ku temu wątpliwości - wyznała Monika Krzywkowska w śniadaniówce.

d27z172

Dzięki wczesnej diagnozie aktorka wygrała walkę ze złośliwym nowotworem skóry.

- Skończyło się szczęśliwie dla mnie. To było tak wcześnie odkryte, że nie zdążyłam doświadczyć najgorszych stron walki z rakiem. Ten czerniak jest czymś tak okropnym, ale można przez to przejść, jak jest szybciutko wykryty, a można go też nie przeżyć - wyznała.

ZOBACZ TAKŻE NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM": Helena Norowicz: "Nigdy nie miałam problemu z nagością"

Kim jest Monika Krzywkowska?

Poznaliśmy ją jako Teresę Jankowską - dziennikarkę z serialu "Samo życie". Później znowu zobaczyliśmy ją na antenie Polsatu w kolejnej głównej roli, a mowa o "Skazanych" - polskiej wersji hitu BBC "Prisoners' Wives".

d27z172

Jednak najsłynniejszą rolą filmową Moniki Krzywkowskiej jest kreacja drugoplanowej postaci garderobianej Hanki, stworzona u boku Zbigniewa Zapasiewicza i Pawła Okraski w głośnym, obsypanym nagrodami filmie Krzysztofa Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".

Rola przyniosła jej nominację do Orła dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej.

Poza tym, aktorka ma na swoim koncie gościnne występy w serialach: "Naznaczony", "M jak miłość", "Mrok" i "Ekipa", "Druga Szansa", "Za marzenia", "Pierwsza miłość" i wiele innych.

Ostatnim filmem z jej udziałem był "Serce nie sługa" z 2018 r.

d27z172

Podziel się opinią

Share
d27z172
d27z172