Trwa ładowanie...

Muzyka Stevena Wilsona w grze komputerowej

Dla Stevena Wilsona świat muzyczny to za mało! Artysta postanowił złamać kolejne bariery i wkroczyć do świata gier komputerowych. Jego kompozycje zostały wykorzystane w grze „Last Day of June”. Niekonwencjonalnego Brytyjczyka będzie można zobaczyć i usłyszeć już 12 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Muzyka Stevena Wilsona w grze komputerowejŹródło: Materiały prasowe
d2ucdks
d2ucdks

Steven Wilson to muzyk i producent kojarzony głównie z kapelą Porcupine Tree. Słynie też z projektów solowych. Twórczość Brytyjczyka miała niebagatelny wpływ na nurt rocka progresywnego w XXI wieku, a on sam wyprodukował kilka bardzo ważnych albumów.

1 grudnia 2017 roku swoją premierę miał soundtrack „Last Day Of June” dedykowany grze na platformę PS4 i Windowsa. Pretekstem do stworzenia gry był utwór „Drive Home” oraz stworzony do niego teledysk, pochodzący z wydanego w 2011 roku albumu Stevena Wilsona „The Raven That Refused to Sing (And Other Stories). Sama gra opowiada historię Carla i jego ukochanej June. *To tytuł nastawiony na eksplorację i okazjonalne zagadki, dodatkowo podszyty motywem podróży w czasie. *

Ścieżka dźwiękowa „Last Day of June” zainspirowana jest wizualizacjami i pomysłami zaczerpniętymi z „Drive Home” i składa się z muzyki z pierwszych czterech solowych krążków Wilsona, a także kompozycji pochodzących z ambientowo-elektronicznego projektu Bass Communion. Wszystkie utwory zostały przearanżowane – specjalnie na potrzeby gry – do wersji instrumentalnych. Wśród nich znajdują się nowe warianty „Routine” i „Deform To Form A Star”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Kilka lat temu zapytano mnie o pozwolenie na wykorzystanie paru pomysłów pochodzących z teledysku do „Drive Home” na potrzeby gry komputerowej. Jej twórcy chcieli pogłębić historię bohatera pięknie namalowanego przez Hajo Mullera i powołanego do życia przez Jess Cope – mówi Steven Wilson i dodaje: - Nie mam pojęcia, jak to wszystko powstało, ale końcowy rezultat mnie uszczęśliwił. Gra wyrosła z mojej muzyki i oryginalnego teledysku. Jednym z moich planowanych od dłuższego czasu pomysłów jest stworzenie muzyki do filmu. Teraz czuję się niemal jakbym to uczynił.

Steven Wilson wystąpi 12 lipca 2018 roku we wrocławskiej Hali Stulecia. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.

d2ucdks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ucdks