Trwa ładowanie...

Naciągacze wykorzystują gwiazdy TVN. Prokuratura już wie

Internetowe reklamy, w których Magda Mołek, Kuba Wojewódzki czy Marcin Prokop "polecają" kryptowaluty, są plagą. TVN ostrzega przed oszustwem i nie puści tego płazem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Naciągacze wykorzystują gwiazdy TVN. Prokuratura już wieŹródło: ONS.pl
dzdx0le
dzdx0le

Niedawno pisaliśmy o reakcji Kuby Wojewódzkiego, który zobaczył w sieci fałszywą reklamę ze swoim zdjęciem. Ale nie tylko on znalazł się na celowniku oszustów, wykorzystujących znane wizerunki bez zgody zainteresowanych.

W tym gronie znalazły się takie sławy jak Marcin Prokop, Hubert Urbański, Magda Mołek czy Piotr Kraśko.

- Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które, wykorzystując wizerunki gwiazd oraz kadry z produkcji Grupy TVN i Discovery Polska, reklamują giełdy kryptowalut i obiecują ogromne zyski finansowe - powiedziała "Superekspressowi" Joanna Górska z PR TVN. - Jest to ewidentne oszustwo, z którym Grupa TVN i Discovery Polska oraz jej współpracownicy nie mają nic wspólnego.

Obejrzyj: Szelągowska: "Byłam asystentką Magdy Mołek"

Górska dodała, że sprawa została już zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego oraz prokuratury.

dzdx0le

Wykorzystanie znanych twarzy do promowania fałszywej platformy wymiany kryptowalut jest prostą i skuteczną metodą oszustwa.

- Wielu ludzi, co pokazuje choćby afera Amber Gold, chce się bardzo szybko wzbogacić. Nie patrzą przy tym na szczegóły. Tak jest choćby w różnego rodzaju loteriach. Szanse są minimalne, ale grają miliony - mówił money.pl Jakub Dziekciowski, radca prawny zajmujący się prawem konsumenckim.

W polskim systemie prawa nie funkcjonują przepisy zakazujące prowadzenia działalności giełd lub kantorów kryptowalut. Osoby, których wizerunki zostały bezprawnie wykorzystane do promocji takiej działalności, mogą dochodzić swoich praw na drodze cywilnoprawnej.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dzdx0le
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzdx0le