Trwa ładowanie...

Najchętniej kupowane płyty z muzyką w 2018 roku

Muzyczny top 10 płyt, które w ubiegłym roku najlepiej sprzedawały się w sieci MediaMarkt, zdominowała muzyka polskich wykonawców – znalazło się tu aż 7 krajowych produkcji, reprezentujących różne style muzyczne. W rankingu pojawiła się także klasyka brytyjskiego i amerykańskiego rocka.

Najchętniej kupowane płyty z muzyką w 2018 rokuŹródło: Materiały prasowe
d2cq6os
d2cq6os

Od kilku lat mówi się o schyłku płyty kompaktowej jako nośnika muzyki. Mimo tego polscy fani tej rozrywki śledzą zapowiedzi premier i nadal chętnie kupują krążki CD. Duży wybór nowości oraz mnóstwo klasyki można znaleźć w sklepach MediaMarkt. Sieć przygotowała zestawienie 10 najpopularniejszych tytułów w 2018 roku.

W rankingu zaskakuje przewaga płyt z muzyką polskich wykonawców młodego pokolenia. Wśród nich absolutnym zwycięzcą jest Dawid Podsiadło. Ten niezwykle utalentowany artysta od kilku lat króluje w rankingach. Najnowsza płyta "Małomiasteczkowy", która szturmem zawojowała rynek muzyczny, stała się numerem 1 wśród albumów sprzedawanych w MediaMarkt.

Tuż za nim znalazła się płyta łódzkiego rapera O.S.T.R. “W drodze po szczęście”. Jest to ostatnia część nieformalnej trylogii, poprzednie dwie - “Podróż zwana życiem” oraz “Życie po śmierci” -cieszyły się również ogromnym powodzeniem.

d2cq6os

Sukcesem może pochwalić się Paweł Domagała, aktor wielu popularnych polskich seriali. W prezentowanym rankingu jego nowa płyta „1984” zajęła wysokie trzecie miejsce, wyprzedzając Korteza i Lao Che, gwiazdy polskiego rocka z ugruntowaną pozycją. Premiera płyty „Mój dom” Korteza miała miejsce w listopadzie 2017 roku i odniosła równie wielki sukces, jak jego debiutancki album „Bumerang”. Z kolei krążek „Wiedza o społeczeństwie” Lao Che znalazła uznanie wielbicieli alternatywnego, ambitnego rocka.

W zestawieniu nie mogło też zabraknąć „Złotej kolekcji” zespołu Maanam. Dwupłytowy album zawiera najbardziej znane utwory grupy z charyzmatycznym wokalem zmarłej niedawno Kory, jednej z największych osobowości polskiej sceny muzycznej.

Wśród zagranicznych artystów najlepszy wynik w 2018 roku w zestawieniu zanotował zespół Queen. Głośny film biograficzny „Bohemian Rhapsody” zainspirował słuchaczy do ponownego sięgnięcia po twórczość legendarnego brytyjskiego zespołu. Topową dziesiątkę zamykają grupy Greta Van Fleet i Judas Priest.

Po raz kolejny potwierdziło się rosnące zainteresowanie polskimi wykonawcami. W rankingu tradycyjnie dominują nowości. Również w 2019 roku spodziewamy się interesujących premier, jednak z reguły są one ogłaszane w krótkim wyprzedzeniem. – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci MediaMarkt.

TOP 10 najchętniej kupowanych płyt w sieci MediaMarkt w 2018 roku:

  1. „Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło
  2. „W drodze po szczęście” - O.S.T.R.
  3. „1984” – Paweł Domagała
  4. „Męskie Granie 2018” – różni wykonawcy
  5. „Platinum Collection” – Queen
  6. „Mój Dom” – Kortez
  7. „Wiedza o społeczeństwie” – Lao Che
  8. „Anthem of the peaceful army” – Greta Van Fleet
  9. “Złota kolekcja 1&2” – Maanam
  10. “Firepower” – Judas Priest
d2cq6os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cq6os