Trwa ładowanie...

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera w Netto Arenie w Szczecinie

Już 17 listopada po raz pierwszy w szczecińskiej Netto Arenie Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera  w Netto Arenie w SzczecinieŹródło: Materiały prasowe
d3nsurb
d3nsurb

Podczas szczecińskiego koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, „Piraci z Karaibów” i utwór z filmu „Książę Egiptu”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król Lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, „Cienka czerwona linia” - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj”, czy „Kod Da Vinci”. Tak, jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i trylogii „Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

d3nsurb

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku.

Bilety w cenach od 99 zł do 199 zł dostępne na stronie www.KoncertFilmowy.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3nsurb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nsurb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj