ycipk-393lot

Nastolatek nazwał księcia Harry’ego “zdrajcą rasowym”. Został ukarany przez sąd

Nastolatek, który zarzucił księciu Harry’emu bycie “zdrajcą rasowym”, został skazany przez sąd na 4 lata i 3 miesiące więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nastolatek nazwał księcia Harry’ego “zdrajcą rasowym”. Został ukarany przez sąd
(Reuters, Fot: REUTERS)
ycipk-393lot

Nastolatek oskarżą księcia Harry’ego

Michał Szewczuk, 19-letni student pochodzący z Bramley, Leeds, opublikował zdjęcie, który przedstawiała księcia Harry’ego z przyłożonym pistoletem do głowy, na tle pokrytym krwią oraz symbolem swastyki.

Zdjęcie zostało udostępnione na jednej ze stron na Facebookuu o prawicowych poglądach w sierpniu 2018 r. Wydarzyło się to kilka miesięcy po tym, jak książe Harry poślubił Meghan Markle, która jest rasy mieszanej. Post Szewczuka zawierał podpis o treści “Do zobaczenia wkrótce zdrajco rasowy”.

ycipk-393lot

19-latek został oskarżony o zachęcanie do terroryzmu oraz posiadanie materiałów, które mogłyby się przyczynić do wywołania przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Prowadził również bloga zawierającego treści mizoginistyczne, które usprawiedliwiały gwałt na kobietach i dzieciach w celu rozpowszechniania aryjskiej rasy.

Wraz z nim oskarżony został jego kolega Oskar Dunn-Kaczorowski, także za zachęcenia do terroryzmu. Publikował on posty, które pochwały działania terrorystyczne Andersa Breivika.

Szewczuk i Dunn-Koczorowski, obydwoje polskiego pochodzenia, nigdy nie spotkali się na żywo, a komunikowali się za pomocą mediów społecznościowych. Bardzo często publikowali zdjęcia i adresy stron internetowych, które inspirowane były przez silne ugrupowania prawicowe, w tym Atomwaffen Division. Grupa od 2017 ma na koncie aż pięć morderstw na terenie Stanów Zjednoczonych.

ycipk-393lot
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-393lot

ycipk-393lot
ycipk-393lot