Trwa ładowanie...
d42oeum

Natalie Portman nie odbierze prestiżowej nagrody. Aktorka zabrała głos

Gdy Portman stwierdziła, że nie pojawi się w Izraelu na gali wręczenia Nagrody Genesis, wywołała spore zdziwienie i falę domysłów. Gwiazda stwierdziła, że jej decyzja została "przeinaczona" i postanowiła zabrać głos w sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natalie Portman zbojkotowała imprezę
Natalie Portman zbojkotowała imprezę (East News)
d42oeum

Aktorka miała odebrać Nagrodę Genesis, zwaną także "żydowskim Noblem". Przyznawane od 2014 r. wyróżnienie jest warte milion dolarów i jest wręczane wybitnym osobistościom, które "osiągnęły doskonałość lub międzynarodową sławę w swej dziedzinie". Natalie Portman, ku zdziwieniu wielu fanów oznajmiła, że nie pojawi się na uroczystości.

Jak informuje TVN24, organizatorzy ceremonii ogłosili, że odwołali planowaną na czerwiec uroczystość. Zacytowali przedstawiciela urodzonej w Jerozolimie amerykańsko-izraelskiej aktorki, który tłumaczył, że nie weźmie ona udziału w ceremonii z powodu ostatnich wydarzeń związanych z Izraelem, które są dla niej "wyjątkowo przykre". Choć nie sprecyzowano, o jakie wydarzenia chodziło, spekulowano, że było to powiązane z międzynarodową krytyką Izraela za jego odpowiedź na protesty Palestyńczyków na granicy Strefy Gazy. Gwiazda we wpisie na Instagramie przedstawiła swoje stanowisko.

- Pozwólcie, że będę mówiła za siebie - napisała Portman na Instagramie. Postanowiłam nie brać udziału, bo nie chciałam, by wyglądało na to, że popieram Benjamina Netanjahu, który miał wygłosić przemówienie podczas ceremonii - dodała.

d42oeum

Aktorka zastrzegła, że nie jest zwolenniczką ruchu Boycott, Divestment and Sanctions (Bojkot, Dezinwestycje, Sankcje - BDS), którego celem jest izolowanie Izraela w związku ze sposobem, w jaki traktuje Palestyńczyków. - Tak jak wielu Izraelczyków i Żydów na całym świecie mogę mieć krytyczny stosunek do przywódców Izraela, ale nie chcę bojkotować całego narodu - dodała.

- Izrael został utworzony równo 70 lat temu jako schronienie dla uchodźców z Holokaustu. Jednak nieodpowiednie traktowanie tych, którzy cierpią z powodu dzisiejszych okrucieństw, po prostu nie jest w zgodzie z moimi żydowskimi wartościami. Ponieważ zależy mi na Izraelu, muszę przeciwstawiać się przemocy, korupcji, nierówności i nadużyciu władzy - podsumowała we wpisie aktorka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d42oeum

Podziel się opinią

Share
d42oeum
d42oeum