Trwa ładowanie...
dae6do3

Neil Diamond schodzi ze sceny. Ogłosił koniec kariery

Smutna wiadomość dla fanów Neila Diamonda. Muzyk po 50 latach działalności artystycznej kończy karierę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neil Diamond
Neil Diamond (Getty Images)
dae6do3

Decyzję o artystycznej emeryturze podjął w poniedziałek, w trakcie trasy koncertowej z okazji jubileuszu 50-lecia swojej kariery. Muzyk miał już na marzec zaplanowane występy w Nowej Zelandii. Ostatecznie jednak z powodów zdrowotnych, na trzy dni przed swoimi 77 urodzinami, zdecydował się na dobre zejść ze sceny.

Okazuje się bowiem, że Neil Diamond cierpi na chorobę Parkinsona. O swojej przypadłości napisał w oficjalnym oświadczeniu do fanów. - Z wielką niechęcią i rozczarowaniem informuję o końcu mojej kariery. Miałem ogromną przyjemność koncertować dla moich fanów przez ostatnie 50 lat. Bardzo przepraszam każdego, kto kupił bilety na odwołane występy i planował się na nie wybrać. Muzyk wyraził także wdzięczność za lojalność i sympatię, jakie okazywali mu przez lata. - Na zawsze zachowacie moje wielkie uznanie za wsparcie, które mi okazywaliście. To była naprawdę dobra przygoda, za którą wam dziękuję – dodał.

Diamond jest jednym z najbardziej uznanych amerykańskich piosenkarzy z pogranicza rocka, folku i country. Ma w swoim dorobku blisko 30 albumów studyjnych i koncertowych. Jego płyty sprzedały się na całym świecie w 130 mln egzemplarzy. Jego najbardziej znane przeboje to "Sweet Caroline", "Love on The Rock" oraz "Cracklin" .

dae6do3

Podziel się opinią

Share

dae6do3

dae6do3