Trwa ładowanie...

Nergal o muzykach z Decapitated: Nie skrzywdziliby nawet muchy!

Adam Darski dodał emocjonalny wpis na Instagramie. Nergal broni swoich oskarżonych o gwałt przyjaciół z Decapitated i domaga się dla nich sprawiedliwości.

Nergal o muzykach z Decapitated: Nie skrzywdziliby nawet muchy!Źródło: Facebook.com
d12urk0
d12urk0

Na niecałe dwa tygodnie przed planowaną sprawą sądową, dotyczącą rzekomego porwania i zgwałcenia kobiety w autobusie turystycznym, prokurator okręgu Spokane, Kelly Fitzgerald, złożyła wniosek o odrzucenie wszystkich zarzutów stawianych grupie polskich muzyków. Z obrotu spraw bardzo cieszy się Nergal, przyjaciel Decapitated, który od początku wierzył w ich niewinność.

- 4 miesiące temu, Decapitated zostali oskarżeni o porwanie i gwałt zbiorowy - następnie zostali umieszczeni w więzieniu hrabstwa, a później w lokalnym więzieniu. Przypominam sobie podobny przypadek moich przyjaciół z Satyricon / Keep z Kalessin, którzy spędzili 2 miesiące w kanadyjskim więzieniu, ponieważ ktoś oskarżył ich o gwałt. Minęły 2 miesiące prawnej biurokracji i aby ich wydostać, konieczna była pomoc norweskiego rządu. Oskarżony ostatecznie odwołał zarzuty, twierdząc, że to był błąd. Nigdy nie otrzymali rekompensaty za straty finansowe ani emocjonalną traumę, tylko krótkie przeprosiny i dokument potwierdzający ich niewinność. Jakimś sposobem intuicja podpowiadała mi, że moi przyjaciele z Decapitated z tego wyjdą. Nie twierdzę, że jestem prorokiem, ale jestem optymistą i sprawiedliwym sędzią. Znam tych ludzi i wiem, że nie mogliby skrzywdzić nawet muchy.

Jednocześnie Darski uważa, że teraz to muzycy powini domagać się sprawiedliwości.

d12urk0

- To oczywiście wielka ulga dla ich rodzin i przyjaciół, w tym dla mnie. Co dalej w ich karierze po tak ciężkim zniesławieniu? Co z ich dobrym imieniem? Co z ich rodzinami? Mam nadzieję, że dostaną swoją sprawiedliwość i wkrótce się o nią dopomną! (..) Ostatnia rzecz, przyjaciele - bądźcie rozsądni i rozsądni, i przemyślcie uważnie, zanim coś powiecie.

Zgadzacie się z jego słowami?

Zobacz też: Rogucki broni Decapitated: "Osądzać współcześnie jest łatwo"

d12urk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12urk0