Trwa ładowanie...
08-01-2013 16:19

Nergal: sąd uchylił uniewinnienie!

Share
Nergal: sąd uchylił uniewinnienie!Źródło: Fotografia: Akpa
d2fh39l

To nie koniec batalii Nergala z Ryszardem Nowakiem z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił właśnie uniewinniający wyrok w sprawie lidera grupy Behemoth i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Czy Adam Darski odpowie za obrazę uczuć religijnych?

Przypomnijmy, że w 2007 roku podczas koncertu w gdyńskim klubie Ucho Nergal podarł Biblię, której kartki rzucił w stronę publiczności mówiąc: Żryjcie to g...o!.

Cztery lata po tym zdarzeniu Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił Darskiego. Uznano wówczas, że zachowanie muzyka było działaniem artystycznym, zgodnym estetyką deathmetalowej grupy Behemoth, kierowanym do hermetycznej grupy widzów. Nergal wielokrotnie podkreślał, że nie miał zamiaru nikogo obrazić.

Po wyjściu z sali rozpraw między Ryszardem Nowakiem, oskarżycielem posiłkowym i przewodniczącym Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, a Adamem Darskim doszło do specyficznej wymiany zdań. Widać było po pana twarzy strach i przerażenie - stwierdził Nowak. Na co Nergal odpowiedział jedynie: Musiałby pan moje majtki zobaczyć.

d2fh39l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2fh39l