Trwa ładowanie...
d2tqchi

Nie tego spodziewał się Kurski. Szczepkowska w TVP skrytykowała PiS

Joanna Szczepkowska w ostatnich latach regularnie komentowała sytuację polityczną w naszym kraju. Nie inaczej było podczas 17. edycji festiwalu Dwa Teatry. W trakcie odebrania nagrody, przyznanej przez TVP i Polskie Radio, aktorka skrytykowała rząd Beaty Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tego spodziewał się Kurski. Szczepkowska w TVP skrytykowała PiS
(ONS.pl)
d2tqchi

Szczepkowska została nagrodzona za rolę w monodramie "Goła baba". Kiedy odbierała wyróżnienie z rąk wiceprezesa TVP oraz rzecznika sponsora, postanowiła w błyskotliwy sposób odpowiedzieć na komentarz odnośnie "dobrej zmiany".

- Odbieram jedną nagrodę, ale za dwie role, więc chciałabym podziękować jako jedna, czyli poetycka, wrażliwa osoba i jako druga, która mówi zaskakujące wierszyki. Jako Kobieta z Parasolką chciałabym naprawdę, naprawdę bardzo serdecznie podziękować całej ekipie. Od realizatorów po księgową, którzy naprawdę z wielką miłością podeszli do spektaklu na żywo. Chciałam powiedzieć, że tłum czarnych parasoli wymyśliłam 20 lat temu. A jako Goła Baba chciałabym powiedzieć zaskakujący wierszyk: Żadne nagrody nie naprawią szkody, jakie nam funduje rząd, co państwo psuje – powiedziała ze sceny artystka.
Szczepkowska 4 czerwca 1989 roku w TVP ogłosiła upadek komunizmu. Czy po swoim ostatnim wystąpieniu będzie miała zakaz pojawiania się w Telewizji Polskiej?

ZOBACZ TEŻ: Szczepkowska ostro o Olbrychskim

   ONS.pl
   ONS.pl
d2tqchi

Podziel się opinią

Share

d2tqchi

d2tqchi