Trwa ładowanie...
dlbkapt
News

Nie żyje Aleksander Bem. Brat Ewy Bem miał 70 lat

Aleksander Bem od wielu lat mieszkał w Niemczech. Zmarł w nocy z wtorku 16 lipca na środę 17 lipca we Freiburgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Aleksander Bem
Nie żyje Aleksander Bem (East News)
dlbkapt

To trudny czas w życiu Ewy Bem. W 2017 r. wokalistka straciła córkę. 39-letnia Pamela przegrała walkę z nowotworem. Artystka wycofała się z życia publicznego, ponieważ nie była w stanie koncertować. Teraz media obiegła informacja o śmierci najstarszego brata Ewy Bem, Aleksandra Bema.

- Alek Bem nie żyje! Dziś w nocy po długiej chorobie opuścił nas Alek Bem, najstarszy brat Ewy i Jarka. Był przyjacielem wszystkich ludzi, ale i wspaniałym perkusistą, wokalistą i kompozytorem, a także założycielem i liderem grup Bemibek i Bemibem. Żegnaj Przyjacielu! - napisał Marcin Jacobson, producent muzyczny.

Aleksander Bem zmarł w wieku 70 lat. Artysta od lat mieszkał w Niemczech. W 1970 r. współzałożył zespół Bemibek ze swoją siostrą Ewą Bem oraz Andrzejem Ibkiem i Tadeuszem Gogoszem. Trzy lata później grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół Bemibek nagrał m.in. piosenki "Podaruj mi trochę słońca", "Sprzedaj mnie wiatrowi", "Nie bójmy się wiosny".

dlbkapt

Brat Ewy Bem był również perkusistą, który grał w Show Bandzie Anatola Wojdyny. Wytwórnia GADRecords wspomina go na swojej stronie jako "doskonałego muzyka i wspaniałego człowieka"; "jeden z dobrych duchów naszych wydań nagrań Show Bandu Anatola Wojdyny".

Wokalistka nie zabrała jeszcze głosu po śmierci brata. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

dlbkapt

Podziel się opinią

Share

dlbkapt

dlbkapt