Trwa ładowanie...

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

Zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Liderka Tercetu Egzotycznego zmagała się z ciężką chorobą.

Nie żyje Izabela Skrybant-DziewiątkowskaŹródło: East News
d3uo04c
d3uo04c

"Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1 maja, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego" - podano na oficjalnym profilu Tercetu Egzotycznego.

Przypomnijmy, że Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmagała się rakiem trzustki. Artystka walczyła z nowotworem, o którym dowiedziała się przypadkiem.

- Rok temu dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: „Niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę”. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie. Ze mną. Nie zaprzyjaźniłam się z nim - przyznała w "Gazecie Wrocławskiej" w 2018 r.

d3uo04c

- Występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: "Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy". Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji – dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden, siedzieć we mnie jeszcze długi czas - mówiła w wywiadzie.

Skrybant-Dziewiątkowska nie poddała się i walczyła z chorobą. Wydawało się nawet, że udało jej się pokonać nowotwór. Przekonywała, że odzyskuje siły. Niestety 1 maja 2019 r. powiadomiono o jej śmierci.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska urodziła się w 1938 r. w Łukowcu Wiszniowieckim koło Lwowa. Od 1963 r. była związana z kultową formacją "Tercet Egzotyczny". Śpiewała takie hity jak: "Pamelo żegnaj", "Do Vera Cruz" czy "Kochany Pamiętaj". W kwietniu 2017 r. ukazała się książka "Pamelo, żegnaj". To ostatni obszerny wywiad-rzeka z wokalistką.

d3uo04c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uo04c