WP

Nie żyje Peggy Sue Gerron. Legenda rock'n'rolla i popkultury zmarła w wieku 78 lat

Nie żyje Peggy Sue, bohaterka hitu Buddy’ego Holly z lat 50. Zmarła w szpitalu, w wieku 78 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Peggy Sue Gerron zmarła w wieku 78 lat.
Peggy Sue Gerron zmarła w wieku 78 lat. (Getty Images)
WP

Peggy Sue Gerron zmarła 1 października, w szpitalu Lubbock w Teksasie.

Peggy Sue zyskała popularność dzięki rock’n’rollowemu utworowi amerykańskiego piosenkarza Buddy’ego Holly’ego z 1957 roku. Pierwotna nazwa kawałka miała brzmieć „Cindy Lou”, jednak oficjalnie zmieniono ją na „Peggy Sue”. Nagranie wykorzystywano głównie w reklamach, a w 1986 roku zostało użyte w filmie „Peggy Sue wyszła za mąż”. Produkcja opowiadała historie dojrzałej kobiety, która straciła przytomność na balu absolwentów. Po przebudzeniu w magiczny sposób ponownie staje się nastolatką i zamierza na nowo pokierować swoim życiem.

W 2008 roku ukazała się autobiografia Peggy Sue pt. „Whatever Happened to Peggy Sue?”: A Memoir by Buddy Holly’s Peggy Sue" z okazji 50-lecia utworu. Materiały pochodziły z ponad 150 wpisów z jej pamiętnika, jeszcze za życia Buddy’ego Holly’ego.

WP

„Byliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi. Był prawdopodobnie jednym z najlepszych, jakich kiedykolwiek miałam” – mówiła Peggy Sue Gerron.

Peggy Sue inspiracją dla wielu

Peggy Sue stanowiła inspirację także dla polskich artystów. Zespół Myslovitz nagrał utwór „Peggy Sue nie wyszła za mąż”, który znalazł się na albumie „Miłość w czasach popkultury”.

Powstała również specjalna seria książęk o nazwie „Peggy Sue i duchy” autorstwa Serge’a Brussolo. Opowiadają one o małej dziewczynie zamieszkałej w czarodziejskim świecie, gdzie psy grają w szachy, buty same biegają po ulicy, a słońce jest niebieskie.

WP

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Gwiazdy
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP