Trwa ładowanie...
Arek Durka
15-11-2018 08:12

Nie żyje Regina Bielska. Miała 92 lata

Regina Bielska była jedną z największych gwiazd polskiej piosenki lat 50. i 60. Urodzona w Wilnie piosenkarka koncertowała po całej Europie. Była porównywana do popularnej w tamtych czasach peruwiańskiej artystki Ymy Sumac.

Nie żyje Regina Bielska. Miała 92 lataŹródło: Youtube.com
ddugcrp
ddugcrp

Bielska zadebiutowała podczas występu w sopockim Grand Hotelu, potem przez wiele lata byłą związana m.in. z pomorską sceną teatralną. Swoje trasy koncertowe odbywała również po Belgii, Francji czy Związku Radzieckim. Śpiewała także dla pasażerów transatlantyka M/S "Batory". Była żoną muzyka i pianisty Romualda Milnera.

Do największych hitów piosenkarki należą: "Pięciu chłopców z Albatrosa", "Szeptem", "Żyje się raz","Liliowy wrzos", "Czarny Orfeusz" czy "Samotny dom". Za swoje zasługi została uhonorowana w 2013 r. nagrodą Związku Artystów Scen Polskich.

Regina Bielska zostanie pochowana 17 listopada na cmentarzu w Gdańsku Oliwie. Milner poprosił, by uczestnicy uroczystości nie przynosili kwiatów, a zamiast nich wpłacili dobrowolny datek na konto Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie.

ddugcrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddugcrp