Trwa ładowanie...

Nie żyje Zombie Boy. Rick Genest popełnił samobójstwo w wieku 32 lat

Kanadyjski model Rick Genest nie żyje. Ukrywający się pod pseudonimem Zombie Boy mężczyzna, popełnił samobójstwo w wieku 32 lat. Wystąpił m.in. w teledysku Lady Gagi i Honoraty Skarbek.
Share
Zombie Boy nie żyje. Popełnił samobójstwo w wieku 32 lat.
Zombie Boy nie żyje. Popełnił samobójstwo w wieku 32 lat.Źródło: East News, Fot: East News
d3mv028

O śmierci Ricka Genesta poinformował portal "TMZ". Dziennikarze podają, że przyczyną jego śmierci było samobójstwo. Model został znaleziony martwy w środę (01.08.2018 r.) w swoim mieszkaniu w Montrealu. Śmierć Genesta skomentowała na Twitterze Lady Gaga

* Lady Gaga zagrała na weselu *

- Samobójstwo mojego przyjaciela, Ricka Genesta, znanego jako Zombie Boy, jest więcej niż załamujące. Musimy mocniej pracować nad zmianą naszej kultury, by wydobyć na światło dzienne problemy zdrowia psychicznego i zerwać z tabu, że nie można o tym mówić. Jeżeli cierpicie, zadzwońcie już dziś do rodziny lub przyjaciół. Musimy się nawzajem ratować – napisała Lady Gaga.

Śmierć Ricka Genesta wstrząsnęła środowiskiem artystycznym. Model dał poznać się światu w 2010 roku, kiedy założył swoją stronę na Facebooku. Jego unikalny wizerunek zainspirował ludzi na całym świecie. Rick nie spodziewał się, że wkrótce stanie się muzą Lady Gagi. Jego samobójcza śmierć ma symboliczny wymiar.

d3mv028

Buntownik

Rick Genest urodził się w Kanadzie i wychowywał na przedmieściach Montrealu. Kiedy miał 15 lat wykryto u niego guza mózgu, który został usunięty chirurgicznie. Dwa lata później postanowił się usamodzielnić. Opuścił swój rodzinny dom i stał się częścią undergroundowej kultury punkowej. Mył wówczas szyby samochodów stojących na światłach i nie miał stałego adresu zamieszkania. Razem ze swoją nową "punkową rodziną" tułał się po opuszczonych budynkach. To oni go ukształtowali i nadali pseudonim "Zombie Boy".

"Zombie Boy"

Rick wieku 19 lat rozpoczął metamorfozę polegającą na pokryciu tatuażem całego ciała. Pomógł mu w tym artysta Frank Lewis z Montrealu. Po ponad 6 latach 80% ciała Genesta zostało pokryte tatuażem. Proces ten kosztował go 17 tysięcy dolarów. Zapytany w jednym z wywiadów o przesłanie swojego tatuażu powiedział, że obraz na jego skórze przedstawiać ma rozkładające się ciało.

d3mv028

Sława u boku Lady Gagi

Kiedy w 2010 roku Rick osiągnął satysfakcję ze swojej bodyfikacji, postanowił pokazać się światu. W 2010 roku stworzył profil na Facebooku, który przez rok polubiło ponad 1,5 mln osób.

Rick Genest zasłynął w 2011 roku, kiedy Lady Gaga zaprosiła go do udziału w teledysku do jej hitu „Born This Way”. Wokalistka nie ukrywała, że odkąd znalazła jego stronę na Facebooku, Zombie Boy bardzo ją zainspirował. Od tamtego momentu jego kariera nabrała tempa. Liczne tatuaże, które pokrywały całe jego ciało - łącznie z twarzą - zapewniły mu ogromną rozpoznawalność.

d3mv028

Polski akcent

Po suckesie Zombie Boya w teledysku Lady Gagi, artystą zaczęła interesować się także Honorata Skarbek. Piosenkarka postanowiła zaprosić go do współpracy. W 2011 roku wystąpił w teledysku Honoraty Skarbek do piosenki "Sabotaż".

Chwilę później Rickowi zaczęto proponować kontrakty reklamowe. Genest stał się częścią kampanii „Go Beyond Cover” firmy Dermablend. Promował wówczas specjalistyczny, bardzo kryjący podkład do makijażu. W reklamie na twarz, głowę, ręce i tułów Ricka zostaje nałożony podkład zakrywający jego tatuaże. Spot ma pokazać skuteczne działanie kosmetyku.

Rodzinie i przyjaciołom bardzo współczujemy.

d3mv028

Podziel się opinią

Share
d3mv028
d3mv028