Trwa ładowanie...

Przeszedł metamorfozę. "Przez 14 miesięcy byłem na diecie pudełkowej"

Piotr Głowacki w filmie "Mistrz" wcielił się w Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego, legendarnego polskiego pięściarza, który robił furorę w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W celu profesjonalnego przygotowania się do roli aktor zrzucił 16 kg wagi, czego efekty można zauważyć gołym okiem.

Share
Piotr Głowacki przeszedł metamorfozę na potrzeby filmu "Mistrz"
Piotr Głowacki przeszedł metamorfozę na potrzeby filmu "Mistrz"Źródło: AKPA
d46wd1k

Piotr Głowacki poświęcił sporo czasu, by przygotować się do roli w filmie "Mistrz". W produkcji Macieja Barczewskiego aktor zagra polskiego pięściarza, Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Gwiazdorowi kina udało się finalnie zrzucić 16 kilogramów w zaledwie 14 miesięcy. Oprócz tego musiał popracować także nad mięśniami.

- Wiadomo było, że walki są integralną częścią dramaturgii filmu i postaci, więc nie chcieliśmy posiłkować się dublerami. Ta decyzja, którą podjęliśmy z głównym koordynatorem kaskaderskim i mojego przygotowania Maciejem A. Maciejewskim, ustawiła przebieg prac. Musiałem skupić się na ciele, które będzie eksponowane w większości scen. Film jest obrazem i widza nie oszukasz. Zarówno sylwetka, jak i walki musiały być przekonujące - powiedział w rozmowie z Plotkiem.

By osiągnąć zamierzony cel, Głowacki musiał się dostosować do odpowiedniej diety, a także regularnie uczęszczać na treningi boksu.

d46wd1k

- Przez 14 miesięcy byłem na diecie pudełkowej. Jadłem pięć posiłków, 1500 kalorii dziennie. Pod względem kondycyjnym musiałem przygotować się tak, by podołać trudom realizacji scen walk - pięć dni zdjęciowych po 12 godzin w ringu. Do tego dochodził trening pięściarski z Konradem Ostrowskim. Przeszedłem szkolenie od poziomu zerowego - zdradził aktor.

Największe metamorfozy gwiazd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46wd1k

Podziel się opinią

Share
d46wd1k
d46wd1k