Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
08-07-2020 12:59

Niesamowity koncert na szczycie!

Koncert pod Wieżą: „EMMANUELLE – Muzyka filmowa” to tytuł niezwykłego wydarzenia, które odbędzie się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) w Krynicy-Zdroju, w sercu Beskidu Sądeckiego. Wjechać tam będzie można koleją krzesełkową. W programie usłyszymy filmowe przeboje kina francuskiego, włoskiego, polskiego hiszpańskiego i amerykańskiego w wykonaniu międzynarodowego składu solistów, instrumentalistów, orkiestry i sekcji jazzowej. Całość poprowadzi Artur Andrus. Koncert odbędzie się 22 sierpnia 2020 roku, bilety do sprzedaży trafią 9 lipca o godzinie 10:00. Organizatorem wydarzenia jest Słotwiny Arena we współpracy z Prestige MJM.

Niesamowity koncert na szczycie!Źródło: Materiały prasowe
d1q3mrw
d1q3mrw

Informacja prasowa Prestige MJM

Dyrektorem artystycznym koncertu ponownie został Wiesław Prządka – wybitny polski akordeonista i bandoneonista, nominowany do nagrody muzycznej Fryderyki – co gwarantuje wysoki poziom muzyczny tego przedsięwzięcia. Zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie przyjęli: Mateusz Ziółko – wokalista, zwycięzca trzeciej edycji programu „The Voice od Poland”, Olga Bończyk – aktorka i wokalistka, znana z interpretacji standardów jazzowych i swingowych, Chris Schittulli – francuski muzyk osiadły na stałe w Polsce, z łatwością poruszający się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock i piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej, Carlos Roulet – najlepszy w Polsce wokalista śpiewający argentyńskie tanga, jego interpretacje milong budzą zachwyt każdej publiczności, Dominik Bukowski – kompozytor i jeden z najlepszych w Polsce wibrafonistów, gra i nagrywa m.in. z Leszkiem Możdżerem i Janem Ptaszynem Wróblewskim oraz zespół Hot Swing – krakowska grupa muzyczna grająca polskie i światowe kompozycje utrzymane w stylu Hot Club de France. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha, a także sekcja jazzowa w składzie: Rafał Karasiewicz (fortepian), Marek Piątek (gitara), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Krzysztof Przybyłowicz (perkusja) i Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne). W rolę konferansjera wieczoru wcieli się lubiany satyryk i gawędziarz Artur Andrus.

Tegoroczny koncert pod Wieżą będzie już trzecią edycją tego wydarzenia i okazją do świętowania pierwszej rocznicy oddania do użytku wieży widokowej. W programie koncertu znajdą się największe przeboje filmowe kina francuskiego, włoskiego, polskiego, hiszpańskiego i amerykańskiego. Usłyszymy utwory takich kompozytorów, jak: Francis Lai, Hans Zimmer, Yann Tiersen, Astor Piazzolla, Andrzej Kurylewicz, Jerzy Matuszkiewicz, Waldemar Kazanecki, Vangelis, Ennio Morricone i wielu innych. Słuchacze rozpoznają tematy z filmów: „Emmanuelle”, „Bilitis”, „Czekolada”, „Amelia”, „Polskie Drogi”, „Janosik”, „Vabank”, „Bandyta”, „Piraci z Karaibów”, „Zapach Kobiety”, „Zatańcz ze mną” i „Rydwany ognia”. Podczas koncertu zaplanowany został specjalny blok muzyczny poświęcony zmarłemu francuskiemu kompozytorowi Francisowi Lai, z którym Wiesław Prządka miał przyjemność spotkania w Paryżu w kwietniu 2018 roku. Pokazane zostaną prawdopodobnie ostatnie zdjęcia zrobione za życia tego wybitnego muzyka i kompozytora. Tytuł koncertu EMMANUELLE to również hołd zwrócony w kierunku tego niezwykłego artysty, którego zmysłowe melodie filmowe znane są na całym świecie. To on jest autorem muzyki do popularnego w latach 70. francuskiego erotyka „Emmanuelle”, który zapoczątkował całą serię filmów o miłosnych perypetiach pięknej Francuski. Francis Lai skomponował także muzykę do takich klasyków kinowych jak „Love Story” czy „Kobieta i mężczyzna”. Melodie pochodzące z tych filmów stanowią kanon najbardziej rozpoznawalnych soundtracków świata. W hołdzie Ennio Morricone, jednemu z najbardziej rozpoznawalnych twórców współczesnej muzyki filmowej, który zmarł 6 lipca zaprezentowany zostanie jeden z jego wielkich utworów. Włoski kompozytor napisał muzykę do ponad 500 międzynarodowych obrazów filmowych.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jedyne w swoim rodzaju unikalne plenerowe przedsięwzięcie muzyczne odbędzie 22 sierpnia tego roku w magicznym miejscu: u podnóża wieży widokowej – największej atrakcji turystycznej Krynicy Zdroju i całego Beskidu Sądeckiego. Na jej szczyt wiedzie ścieżka wśród konarów drzew o ponad kilometrowej długości. Na koncert będzie się można dostać koleją krzesełkową, prowadzącą na górę stację Słotwiny Arena, która wznosi się 894 m.n.p.m. W gratisie dla każdego uczestnika koncertu - niezapomniane widoki na urokliwy Beskid Sądecki.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bilety na koncert w cenie 190 zł dostępne będą na stronie www.prestigemjm.com od 9 lipca o godzinie 10:00. Można je także kupić w kasach Słotwiny Arena – Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju. Każda wejściówka upoważniać będzie do wejścia na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 9:00-17:00 oraz przejazdu koleją krzesełkową (w górę i w dół). Bilet należy okazać w Biurze koncertu w dniu wydarzenia. Więcej informacji pod numerem telefonu 512-409-801. Organizatorem koncertu jest Słotwiny Arena we współpracy agencji Prestige MJM.

Informacja prasowa Prestige MJM

Koncert odbędzie się z zachowaniem wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie pandemii.

d1q3mrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q3mrw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj