Trwa ładowanie...
d30rq3s

Norweska rodzina królewska: dramaty, skandale i choroba

Norweska rodzina królewska jest mniej popularna niż brytyjska. Mimo to wydaje się co najmniej równie ciekawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norweska rodzina królewska
Norweska rodzina królewska (East News, Fot: hakon mosvold larsen)
d30rq3s

Na świątecznym zdjęciu zebrali się przedstawiciele norweskiej rodziny królewskiej: Król Harald i królowa Sonja, ich syn książę Haakon, jego żona księżna Mette-Marit i najmłodsi członkowie rodziny: księżniczka Ingrid Alexandra i książę Sverre Magnus.

W tle widać dużą, przystrojoną choinkę, a cała rodzina w dość swobodnych pozach szeroko się uśmiecha. Również Mette-Marit, która cierpi na samoistne zwłóknienie płuc i żyje ze świadomością, że zostało jej zaledwie kilka lat życia.

45-letnia księżna weszła do rodziny królewskiej w 2001 roku. Ale małżeństwu z księciem Haakonem towarzyszył skandal. Bowiem Mette-Marit jest dziewczyną "z ludu", bez arystokratycznych korzeni. Ale nie tylko to stanowiło problem. Była jeszcze większa przeszkoda – kobieta miała już nieślubnego syna.

d30rq3s

Książę postanowił pójść za głosem serca – zresztą podobnie, jak wcześniej jego ojciec, który również popełnił mezalians – a opinia publiczna zaakceptowała jego wybór. Miłość zwyciężyła.

Ale nie obyło się bez afer. Wkrótce norweskie media odkryły, że ojciec nieślubnego dziecka księżnej był karany za posiadanie narkotyków, a sama Mette-Marit prowadziła wcześniej imprezowe życie.

Dziś książę i jego rodzina są ulubieńcami Norwegów. Wszyscy wybaczyli im skandale. A królewska rodzina odwdzięcza się udziałem w uroczystościach i świątecznymi sesjami zdjęciowymi.

d30rq3s

Podziel się opinią

Share

d30rq3s

d30rq3s