ycipk-4a0gsp

Nowe informacje w sprawie oskarżenia Polańskiego o gwałt. Co postanowiła prokuratura?

Prokuratura w Bernie poinformowała, że nie będzie prowadziła śledztwa w sprawie oskarżenia Romana Polańskiego o gwałt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Polański
Roman Polański (PAP, Fot: Julien Warnard)
ycipk-4a0gsp

Chodzi o sprawę sprzed 45 lat , która światło dzienne ujrzała we wrześniu 2017 r. Renate Langer oskarżyła Romana Polańskiego, że w lutym 1972 r. zgwałcił ją w swoim domu w Gstaad. Aktorka miała wówczas 16 lat. W "New York Timesie" pokrzywdzona wyznała, że wstrzymywała się ze złożeniem zeznań ze względu na swoich rodziców, którzy nie znieśliby tego najlepiej.

- Moja matka dostałaby ataku serca – oświadczyła.

Decyzję o wyjawieniu swojego mrocznego sekretu wyjawiła dopiero po śmierci rodziców. Matka Langer zmarła dwa lata temu, a ojciec latem 2017 r. Niemka złożyła skargę do prokuratury w Bernie. Ta jednak wskazała, że karalność domniemanego czynu już dawno się przedawniła. Prawnik Romana Polańskiego, Herve Temime, wyznał, że reżyser uznał zarzut aktorki za bezpodstawny.

ycipk-4a0gsp

To niejedyne oskarżenie, które pojawiło się wobec polskiego reżysera. W sumie dziesięć kobiet oskarżyło Romana Polańskiego o molestowanie seksualne. Ostatnie doniesienia są sprzed kilku dni, kiedy swoimi przeżyciami podzieliło się pięć anonimowych osób. Powstała nawet witryna internetowa imetpolanski.com, na której gromadzone są informacje na temat artysty i jego rzekomych poczynań.

Czy 61-letnia obecnie Renate Langer będzie próbowała jeszcze odwołać się od decyzji prokuratury?

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna kobieta oskarża Polańskiego

ycipk-4a0gsp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4a0gsp

ycipk-4a0gsp
ycipk-4a0gsp