Trwa ładowanie...

Nowy Rok z "Aidą” – repertuar na styczeń i luty 2020 r. już dostępny!

Długo oczekiwany musical genialnych twórców Eltona Johna i Tima Rice’a wreszcie doczekał się swojej polskiej inscenizacji.

Nowy Rok z "Aidą” – repertuar na styczeń i luty 2020 r. już dostępny!Źródło: Materiały prasowe, fot: Materiały prasowe
d44i58m
d44i58m

Bilety na "Aidę” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego jeszcze przed jej oficjalną prapremierą (26 października 2019 r.) sprzedają się w tak szybkim tempie, że właśnie ogłoszono repertuar na styczeń i luty 2020 roku.

Bilety można kupić już dziś w kasach teatru lub on-line poprzez www.teatrroma.pl.

Akcja musicalu "Aida”, skomponowanego przez Eltona Johna, legendę muzyki pop do słów Tima Rice’a ("Jesus Christ Superstar”, "Evita”), rozgrywa się w starożytnym Egipcie i opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto zostało oparte na słynnej operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

d44i58m

Musical po raz pierwszy wystawiono na Broadwayu 23 marca 2000 r. i okazał się wielkim przebojem (prawie 2000 przedstawień). Wkrótce inscenizacje tego tytułu pojawiły się na deskach teatrów muzycznych na całym świecie. Teraz polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć niesamowite widowisko z udziałem utalentowanych polskich aktorów na deskach Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie.

"Aida” Eltona Johna i Tima Rice’a to dziewiętnasta premiera musicalowa na Dużej Scenie TM ROMA. W roli tytułowej występują na zmianę Natalia Piotrowska-Paciorek, Anastazja Simińska i Barbara Gąsienica Giewont, w roli Radamesa pojawią się Janek Traczyk, Marcin Franc i Paweł Mielewczyk, a rolę Amneris grają Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień i Monika Rygasiewicz.

Choreografię do spektaklu stworzyła Agnieszka Brańska, kostiumy – Dorota Kołodyńska, scenografię – Mariusz Napierała, a przekładu libretta na język polski dokonał Michał Wojnarowski. Musical prezentowany jest na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited, www.mtishows.eu.

d44i58m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44i58m