Trwa ładowanie...
da3l9by

Nowy singiel promujący solowa płytę Macieja Lipiny. Zobacz teledysk

Płyta charyzmatycznego muzyka, którego porównuje się do Piotra Cugowskiego trafi do sklepów za kilka dni, tj. 28 września br., a utwory składające się na nie zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy singiel promujący solowa płytę Macieja Lipiny. Zobacz teledysk
(Materiały prasowe)
da3l9by

Maciej Lipina zaprezentował właśnie utwór zatytułowany "Cały świat”. Singlowi towarzyszy niezwykle wzruszający teledysk, który właśnie ukazał się w Internecie.
Nagranie "Cały świat” zapowiada premierę albumu "Ścigany”.Hasło "płyta solowa” Maciej potraktował dosłownie i postanowił samodzielnie zagrać na wszystkich instrumentach. Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce – podkreśla muzyk.

Maciej Lipina to piosenkarz, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W roku 2009 zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem” i "Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał ponadto Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Formacja wydała trzy płyty.

da3l9by

Muzyk jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie gdzie wciela się w rolę Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”.

Producenci i dziennikarze porównują głos Macieja z wokalem Johna Mayera czy Piotra Cugowskiego. Poza macierzystą formacją Lipina udziela się między innymi na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu, czyli KAT, zatytułowanej "Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – "Nieszpory Ludźmierskie”.

da3l9by

Podziel się opinią

Share

da3l9by

da3l9by