Trwa ładowanie...

Oficjalnie: Met Gala 2020 przełożona. Powodem koronawirus

Met Gala 2020 miała odbyć się na początku maja, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że organizatorzy postanowili ją przełożyć i nie ryzykować bezpieczeństwa uczestników.

Oficjalnie: Met Gala 2020 przełożona. Powodem koronawirusŹródło: Getty Images
d3nxhju
d3nxhju

Met Gala to coroczna wystawa mody połączona ze zbiórką pieniędzy na Instytut Kostiumów Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Nowym Jorku. Impreza, którą uznaje się za jedną z najważniejszych w świecie mody, związana jest też wydarzeniem otwierającym tematyczną wystawę w muzeum, a zaproszeni goście mogą jako pierwsi obejrzeć ekspozycję. Jednak największe zainteresowanie wzbudzają kreacje przybyłych gwiazd, bowiem projektanci prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej zjawiskowych.

ZOBACZ TEŻ: "Dance, dance, dance": Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora odeszli z programu

Hasło przewodnie tegorocznej gali miało brzmieć "O czasie: moda i trwanie". Organizatorzy za to o czasie zdecydowali, że impreza zaplanowana na 4 maja nie odbędzie się w tym terminie. Met Gala 2020 została przełożona z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa, a bezpieczeństwo uczestników jest jednak najważniejsze.

d3nxhju

Jak podaje portal people.com, organizatorzy zapewniają, że kreacje, jakie miały zostać zaprezentowane na wystawie, ukażą się w majowym wydaniu magazynu "Vogue".

Oprócz tego nowojorskie muzeum ogłosiło, że będzie nieczynne dla odwiedzających do 4 kwietnia, a wszelkie większe wystawy i wydarzenia zaplanowane do 15 maja zostają przełożone.

d3nxhju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nxhju