Trwa ładowanie...
d2m6zts

Olga Tokarczuk wspiera ruch LGBT. Jest za małżeństwami jednopłciowymi

Olga Tokarczuk po zdobyciu Nagrody Nobla stała się moralnym autorytetem w wielu dziedzinach. Pisarka oddała głos poparcia wobec ruchu LGBT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk wspiera gejów i lesbijki.
Olga Tokarczuk wspiera gejów i lesbijki. (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d2m6zts

Olga Tokarczuk 10 grudnia br. odebrała w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla. Polka została nią wyróżniona "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Od momentu ogłoszenia zaszczytnej nagrody, Tokarczuk jest proszona o zabranie głosu w wielu kwestiach niedotyczących literatury. Pisarka zachęcała do udziału w wyborach parlamentarnych i komentowała ich wynik.

Zobacz: Olga Tokarczuk o "problemach z demokracją" w Polsce. "Mamy coś do powiedzenia światu"

Noblistka apelowała o udział w demonstracjach w obronie niezależności sądownictwa i wyraziła żal z powodu nieprzyjęcia przez Polskę uchodźców.

d2m6zts

Na swoim koncie na Instagramie Olga Tokarczuk wsparła również ruch LGBT. Dodała zdjęcie, na którym trzyma naklejkę z hasłem "Tu jesteś u siebie" i tęczową flagą. Jest to symbol akcji "Miłość nie wyklucza". Ich celem jest legalizacja małżeństw wszystkich płci.

- Zdjęcie nie wymaga żadnego komentarza, ale wymaga szczególnych podziękowań. Kończy się rok bardzo trudny dla nas i całej naszej społeczności. Jednak świadomość, że ma się tak wspaniałą sojuszniczkę dodaje siły na przyszłość - skomentowało stowarzyszenie.

Pisarka niedawno ogłosiła, że odda replikę swojego medalu noblowskiego na licytację 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaś część pieniężnej nagrody w wysokości ok. 3,5 mln zł przeznaczy na założoną przez siebie fundację wspierającą artystów.

d2m6zts

Podziel się opinią

Share
d2m6zts
d2m6zts