Trwa ładowanie...
daae8uh

Olgierd Łukaszewicz niepokoi się posunięciami władzy. "Lada moment na moich spotkaniach będą tajniacy"

Słynny aktor angażuje się politycznie i jeździ po kraju ze swoimi wykładami o Unii Europejskiej. W trakcie spotkań zdarzają się incydenty, których nie brał pod uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olgierd Łukaszewicz założył swoją fundację
Olgierd Łukaszewicz założył swoją fundację (ONS.pl)
daae8uh

Olgierd Łukaszewicz podjął jakiś czas temu inicjatywę społeczną i założył fundację "My obywatele Unii". Aktor znany z takich filmów jak "Kingsajz", "Seksmisja" rozpoczął tournee po polskich miastach. Na spotkaniach z ludźmi opowiada o roli jaką pełni Unia Europejska w życiu publicznym, komentuje też bieżące wydarzenia polityczne w kraju.

- Zawsze występuję w roli agitatora, który uwrażliwia słuchaczy na to, co się dzieje. Przekonuję ich, że jeśli nie zajmiemy obywatelskiej postawy wobec Unii Europejskiej, to może nam ona uciec - mówił aktor w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

Okazuje się, że niektóre spotkania organizowane przez Łukaszewicza budzą niepokój władzy.

daae8uh

- Po wykładzie w Kędzierzynie Koźlu do organizatorów związanych z KOD-em zawitała policja. Pytano, o czym mówiłem. Myślę, że lada moment na moich spotkaniach będą tajniacy, którzy zrelacjonują później władzy, co się na nich działo - wyznał artysta.

Wystąpienia aktora budzą ambiwalentne odczucia. Niektórzy oczekują, że będzie on mówił o swojej działalności artystycznej i pominie kwestie polityczne.

- Są środowiska, które oczekują już na początku komentarza do aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Z kolei czasem organizatorzy proszą: "Niech pan zostawi tę Unię na koniec. Proszę zacząć od mówienia o aktorstwie" - dodał w wywiadzie.

Olgierd Łukaszewicz odwiedził już ze swoimi wykładami 24 miasta. Myślicie, że jego inicjatywa okaże się skuteczna?

daae8uh

Podziel się opinią

Share
daae8uh
daae8uh