Trwa ładowanie...

Omenaa Mensah broni uchodźców: "Sama doświadczyłam niechęci"

Omenaa Mensah w programie Rafała Betlejewskiego wzywa do tolerancji wobec uchodźców. Razem wieszają w Warszawie wielki transparent o treści: "Witajmy uchodźców".

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Omenaa Mensah broni uchodźców: "Sama doświadczyłam niechęci"Źródło: ONS.pl
d1mskgw
d1mskgw

Od środy 6 września na kanale YouTube Rafała Betlejewskiego można oglądać film, który jest relacją z akcji przeprowadzonej wspólnie przez Betlejewskiego i Omenę Mensah w połowie sierpnia. Akcja polegała na rozwinięciu nad ul. Tamka w Warszawie piętnastometrowego transparentu z wezwaniem do Polaków: "Witajmy uchodźców". Transparent zawisł pomiędzy blokami znajdującymi się po przeciwnych stronach ruchliwej ulicy. Na miejscu pojawiła się policja, która nie interweniowała, lecz bacznie obserwowała rozwój sytuacji.

Zanim jednak Omenaa i Rafał rozwiesili transparent, to musieli znaleźć ludzi, którzy udostępnią dojście do okien w położonych na przeciwko siebie blokach oraz wyrażą zgodę na rozwinięcie transparentu o kontrowersyjnej dla Polaków treści.

- Zgodziłam się wziąć udział w akcji, gdyż wierzę, że są w Polsce ludzie otwarci, przychylni obcokrajowcom i tolerancyjni dla odmiennych kultur. Być może ich głos nie jest w tej chwili tak wyraźnie słyszalny, jak orędowników zamknięcia granic, dlatego ten głos trzeba wzmacniać. Zależy mi na edukacji w kierunku tolerancji i otwartości, gdyż sama doświadczałam niechęci ze względu na odmienny kolor skóry. Szkoda mi tych tonących ludzi. Byłam zła na nasze społeczeństwo. To tak jakbyśmy generalizowali, że każdy Polak jest pijakiem czy złodziejem. Popatrzcie na to tak, jak gdybym ja była takim uchodźcą. Czy coś wam złego zrobiłam? - pytała pogodynka TVN.

Transparent z napisem "Witajmy uchodźców" ponownie zawiśnie na kładce nad ulicą Tamka w piątek 8. września o godzinie 17:00.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1mskgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mskgw