Trwa ładowanie...
d7v4wob

Open’er Festival 2016 – bilety, line-up, informacje

Od 29 czerwca do 2 lipca w Gdyni zagrają światowej sławy artyści reprezentujący różne gatunki muzyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opener Festival
Opener Festival (East News)
d7v4wob

Wśród tegorocznych headlinerów znajdują się m.in. Florence and The Machine, Red Hot Chili Peppers, Foals, M83 oraz Sigur Rós. Oprócz koncertów w ramach festiwalu organizowane są także spektakle teatralne, spotkania z pisarzami oraz specjalne pokazy filmowe. Gdzie kupić bilety na Open’er? Jak wygląda dokładny program imprezy? Gdzie odbędą się koncerty? Zobacz wszystkie niezbędne informacje o Open’er Festiwal 2016!

Open’er Festival zagra już po raz piętnasty. Impreza ta uznawana jest za jedną z największych i najciekawszych polskich imprez muzycznych. Na kilku scenach zagrają przedstawiciele takich gatunków jak hip-hop, indie-rock, dance oraz muzyka elektroniczna. Organizatorem festiwalu jest grupa Alter Art. Wszystkie koncerty odbędą się na gdyńskim lotnisku Kosakowo. Kto zagra na Open’er Festival 2016? Gdzie i za ile kupić bilety na to wydarzenie?

Open’er Festival 2016 – line-up

d7v4wob

W tym roku w gronie największych gwiazd Open’er Festival jest między innymi brytyjski zespół rockowy Florence and te Machine, który w naszym kraju zyskał ogromną popularność po wydaniu w roku 2011 albumu „Ceremonials”. W Gdyni zespół na pewno będzie chciał obok największych hitów zaprezentować materiał z wydanej w zeszłym roku płyty „How Big, How Blue, How Beautiful”. Inną gwiazdą głównej sceny Open’era będzie Red Hot Chili Peppers. Popularna kalifornijska kapela z pewnością uraczy uczestników festiwalu nowymi utworami z wydanego niedawno albumu „The Getaway”. Oprócz tego w tegorocznym line-upie festiwalu znaleźli się m.in. Foals, M83, Sigur Rós, Pharrell Williams, The Last Shadow Puppets, Kygo, Bastille, Wiz Khalifa, Paul Kalkbrenner, LCD Soundsystem oraz Tame Impala.

Open’er Festival 2016 – program imprezy

Open’er Festival rozpoczyna się w środę 29 czerwca i potrwa do soboty 2 lipca. Wszystkie koncerty w ramach imprezy odbędą się na terenie gdyńskiego lotniska Babie Doły (nazywanego też Kosakowo). W pierwszy dzień imprezy na scenie głównej zaprezentują się Florence and The Machine, Tame Impala oraz The Last Shadow Puppets. Na pozostałych scenach w tym dniu wystąpią m.in. Małpa, Xxanaxx, PJ Harvey oraz Mac DeMarco. 30 czerwca gwiazdami wieczoru są Red Hot Chili Peppers, Foals i M83. Oprócz nich w czwartek uczestnicy festiwalu zobaczą występy m.in. Marii Peszek, Łony i Webbera, Mai Koman, Piotra Zioły i grupy Youth Novels. W pierwszy dzień lipca scena główna należeć będzie do LCD Soundsystem, Sigur Rós, Wiz Khalify oraz Paula Kalkbrennera. W tym samym dniu na Open’erze zobaczymy także Dawida Podsiadłę, zespół Ptaki, Rysy, Sorry Boys Korteza i Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch Orchestra and Choir. Na koniec festiwalu organizatorzy przygotowali występy takich gwiazd jak Bastille, The 1975, Kygo, At the Drive-In, Grimes, CHVRCHES i wielu innych.

Open’er Festival 2016 – pozostałe atrakcje

d7v4wob

W ramach Open’er Festival 2016 organizatorzy oferują szereg innych kulturalnych wydarzeń. W tym roku atrakcjami imprezy będą spektakle teatralne Kinoteatru, wystawa „140 uderzeń na minutę” ukazująca związki pomiędzy kulturą rave w latach 90. a sztuką współczesną w Polsce, a także cykl pokazów filmowych w ramach programu Alterkino. Nie zabraknie też spotkań z polskimi pisarzami – w tym roku uczestnicy festiwalu będą mieli okazję poznać bliżej twórczość Justyny Kopińskiej, Łukasza Orbitowskiego i Jacka Hugo-Badera.

Open’er Festival 2016 – bilety, ceny

Cały czas w sprzedaży dostępne są bilety na Open’er Festival. Jednorazowe wejście na teren imprezy kosztuje 239 złotych, weekendowy karnet to koszt 399 złotych, a jeśli doliczymy do tego pole namiotowe, wówczas cena biletu wzrasta do 459 złotych. Dostępne są również karnety 4-dniowie w cenie 589 złotych bez pola namiotowego oraz 659 złotych wraz z miejscem na polu namiotowym. Bilety można kupić za pośrednictwem platform eBilet.pl, altersklep.pl oraz w punktach stacjonarnych. Wejściówki będą do nabycia także w czasie trwania festiwalu, m.in. w kasach dworca kolejowego Gdynia Główna, przy wejściu głównym na teren festiwalu, przy wejściu od strony Kosakowa oraz przy polu namiotowym.

d7v4wob

Podziel się opinią

Share

d7v4wob

d7v4wob