Trwa ładowanie...
d3cmzf8

Open'er ogłasza kolejnego headlinera. Nick Cave gwiazdą festiwalu

Jeden z najbardziej uznanych i uwielbianych zespołów muzyki alternatywnej wraca do Polski. Nick Cave and The Bad Seeds zagrają 4 lipca w Gdyni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nick Cave
Nick Cave (Getty Images)
d3cmzf8

Polscy fani długo musieli czekać na koncert swojego idola nad Wisłą. Jakaż więc była radość, gdy na europejskiej trasie koncertowej, promującej najnowszą płytę, a także kompilację największych przebojów z lat 1984-2014, znalazła się także Warszawa. Wyczekiwany występ okazał się jednym z najgorętszych muzycznych wydarzeń jesieni. Jak się okazuje, to był dopiero przedsmak tego, co ma się wydarzyć. Po gorąco przyjętym w październiku koncercie na Torwarze, Cave z zespołem znów przyjeżdża do Polski. Tym razem wystąpi w Gdyni, jako jeden z headlinerów tegoroczengo festiwalu Open'er.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z ponad trzydziestoletniej działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową ("Droga", "Gangster", "Propozycja" na podstawie scenariusza Cave'a). W listopadzie 2016 ukazał się ich soundtrack do miniserii "Mars", która emitowana będzie na kanale National Geographic. Jedną z najbardziej uznanych płyt Cave'a z ostatnich lat jest wydana w 2013 roku "Push The Sky Away". Najnowszy longplay "Skeleton Tree" miał premierę we wrześniu 2016 roku. Bad Seeds wracają do Trójmiasta po kilkuletniej przerwie. Na Open'erze zagrali w 2013 roku.

d3cmzf8

Podziel się opinią

Share

d3cmzf8

d3cmzf8