Trwa ładowanie...
d39ginw

Opole 2019: Anna Karwan wygrała koncert "Premier" Festiwalu Piosenki Polskiej

Koncert "Premier" 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu był szeroko komentowany w sieciach społecznościowych. To właśnie na Twitterze rozpoczęło się typowanie jego zwycięzcy, ale chyba żaden z internautów nie przewidział takiego rozstrzygnięcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Karwan podczas występu na koncercie "Premiery" w Opolu
Anna Karwan podczas występu na koncercie "Premiery" w Opolu (AKPA)
d39ginw

Do rywalizacji w koncercie "Premier" w Opolu przystąpiło dziewięcioro zespołów i wykonawców. Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem oraz boys-band 4Dreamers walczyli o głosy widzów i jurorów drugiego dnia czterodniowego festiwalu.

Po pierwszym etapie głosowania do ścisłego finału awansowali (z szansą na nagrodę publiczności): Anna Karwan, Marcin Sójka oraz czterech chłopaków z zespołu 4Dreamers. Karwan zaprezentowała utwór "Słucham cię w radiu co tydzień", Marcin Sójka piosenkę "Dalej" a 4Dreamers "Słowa na pół".

Statuetkę za najlepszą piosenkę oraz drugą, za najlepszy tekst, odebrała Anna Karwan.

d39ginw

Nagrodę jury konkursu "Premier" również otrzymała wykonawczyni utworu "Słucham cię w radiu co tydzień", zostając największą triumfatorką sobotniego konkursu. Inkasując tym samym 35 tysięcy złotych nagrody.

- Czekałam na to 18 lat - powiedziała wyraźnie wzruszona Karwan z opolskiej sceny.

Marcin Sójka otrzymał zaś nagrodę publiczności za piosenkę "Dalej". Nagrodą w głosowaniu SMS-owym było 30 tysięcy złotych.

Oboje na zakończenie sobotniego koncertu powtórzyli wykonanie swoich piosenek, wzbudzając zachwyt wśród publiczności.

d39ginw

Podziel się opinią

Share

d39ginw

d39ginw