Trwa ładowanie...

Orcheston - Depeche Mode i Avicii symfonicznie!

Po raz pierwszy w Polsce, na jedynym koncercie usłyszymy niesamowite połączenie muzyki klasycznej i elektronicznej. Do projektu włączą się również goście specjalni. Już niebawem poznamy nazwiska wybitnych polskich wokalistów, którzy uświetnią scenę Orchestonu!

Share
Orcheston - Depeche Mode i Avicii symfonicznie!Źródło: Materiały prasowe
d4m6qtq

Nadchodzący Orcheston będzie wyjątkową muzyczną ucztą. Wśród takich klasyków jak Daft Punk czy Avicii, pojawią się również utwory Depeche Mode, Faithless czy Kraftwerk. Niesamowite aranżacje wybrzmią w wykonaniu Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Muzyka elektroniczna stała się w Polsce niezwykle popularna, zwłaszcza w ostatnich latach. Należy jednak pamiętać, że do tej kategorii zaliczamy nie tylko utwory, jakie możemy usłyszeć na festiwalach Ultra Music czy Tomorrowland. Muzyka elektroniczna sięga znacznie głębiej i zahacza o kawałki, które dla wielu mają już historyczną i sentymentalną wartość, a dla obecnych twórców - stanowią nieodzowną inspirację. Do tej listy z pewnością możemy zaliczyć utwór „Insomnia” Faithless czy klasyk zespołu Depeche Mode - „Enjoy The Silence”.

- Za każdym razem, kiedy rozmawiam z ludźmi o historii muzyki elektronicznej, to wiele osób podaje utwory, które muszą się tam pojawić i one z pewnością się pojawią, ale są też utwory, które mnie zaskakują. Mam wrażenie, że każda osoba wniosłaby do tego koncertu zupełnie coś innego, ja to biorę trochę na klatę i robię tę selekcję. To jest ogromna przygoda - podkreśla Gromee.

d4m6qtq

Cała magia koncertu, jaki odbędzie się w krakowskim ICE Kraków 14 grudnia będzie polegała na repertuarze w całości zaplanowanym przez Gromee'go. Otacza go aura tajemniczości, ponieważ producent nie chce ujawnić pełnej listy utworów, jakie będzie można usłyszeć podczas Orchestonu. To niezwykłe wydarzenie na jeden dzień przeniesie uczestników w świat muzyki, która łączy, a nie dzieli. Artyści przeprowadzą publiczność przez historię muzyki elektronicznej za pomocą aranżacji utworów reprezentujących poszczególne okresy rozwoju tej muzyki.

- Pierwsze utwory, jakie przygotowywałem, a które analizowałem - jakby wybrzmiały z orkiestrą - to tak naprawdę było kilka lat temu i ciesze się, że po kilku latach te utwory w końcu będziemy mogli zagrać na żywo - entuzjastycznie podsumowuje Gromee.

Orcheston odbędzie się 14 grudnia w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie można nabyć poprzez stronę prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM we współpracy z Gromee’m.

d4m6qtq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m6qtq
d4m6qtq