Trwa ładowanie...
d1obr1b

Orcheston - Depeche Mode i Avicii symfonicznie!

Po raz pierwszy w Polsce, na jedynym koncercie usłyszymy niesamowite połączenie muzyki klasycznej i elektronicznej. Do projektu włączą się również goście specjalni. Już niebawem poznamy nazwiska wybitnych polskich wokalistów, którzy uświetnią scenę Orchestonu!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orcheston - Depeche Mode i Avicii symfonicznie!
(Materiały prasowe)
d1obr1b

Nadchodzący Orcheston będzie wyjątkową muzyczną ucztą. Wśród takich klasyków jak Daft Punk czy Avicii, pojawią się również utwory Depeche Mode, Faithless czy Kraftwerk. Niesamowite aranżacje wybrzmią w wykonaniu Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Muzyka elektroniczna stała się w Polsce niezwykle popularna, zwłaszcza w ostatnich latach. Należy jednak pamiętać, że do tej kategorii zaliczamy nie tylko utwory, jakie możemy usłyszeć na festiwalach Ultra Music czy Tomorrowland. Muzyka elektroniczna sięga znacznie głębiej i zahacza o kawałki, które dla wielu mają już historyczną i sentymentalną wartość, a dla obecnych twórców - stanowią nieodzowną inspirację. Do tej listy z pewnością możemy zaliczyć utwór „Insomnia” Faithless czy klasyk zespołu Depeche Mode - „Enjoy The Silence”.

- Za każdym razem, kiedy rozmawiam z ludźmi o historii muzyki elektronicznej, to wiele osób podaje utwory, które muszą się tam pojawić i one z pewnością się pojawią, ale są też utwory, które mnie zaskakują. Mam wrażenie, że każda osoba wniosłaby do tego koncertu zupełnie coś innego, ja to biorę trochę na klatę i robię tę selekcję. To jest ogromna przygoda - podkreśla Gromee.

d1obr1b

Cała magia koncertu, jaki odbędzie się w krakowskim ICE Kraków 14 grudnia będzie polegała na repertuarze w całości zaplanowanym przez Gromee'go. Otacza go aura tajemniczości, ponieważ producent nie chce ujawnić pełnej listy utworów, jakie będzie można usłyszeć podczas Orchestonu. To niezwykłe wydarzenie na jeden dzień przeniesie uczestników w świat muzyki, która łączy, a nie dzieli. Artyści przeprowadzą publiczność przez historię muzyki elektronicznej za pomocą aranżacji utworów reprezentujących poszczególne okresy rozwoju tej muzyki.

- Pierwsze utwory, jakie przygotowywałem, a które analizowałem - jakby wybrzmiały z orkiestrą - to tak naprawdę było kilka lat temu i ciesze się, że po kilku latach te utwory w końcu będziemy mogli zagrać na żywo - entuzjastycznie podsumowuje Gromee.

Orcheston odbędzie się 14 grudnia w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie można nabyć poprzez stronę prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM we współpracy z Gromee’m.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d1obr1b

Podziel się opinią

Share

d1obr1b

d1obr1b