Trwa ładowanie...

Orcheston - innowacyjny projekt odbędzie się w Polsce!

W ten jeden wieczór połączą się dwa odrębne gatunki muzyczne i efekcie zaprezentowany zostanie niebywały kunszt artystyczny. A to wszystko w wykonaniu wybitnej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej we współpracy z czołowym producentem i DJ-em Gromee’m. 14 grudnia w ekskluzywnym ICE Kraków Congress Centre usłyszmy historię muzyki elektronicznej w symfonicznym wydaniu.

Orcheston - innowacyjny projekt odbędzie się w Polsce!Źródło: Materiały prasowe
d3htz4i
d3htz4i

Trwają przygotowania do projektu, jakiego na rodzimej scenie muzycznej jeszcze nie było. Wydarzenie na miarę koncertów BBC Ibiza Prom w Royal Albert Hall w Londynie tym razem przedstawione zostanie w Polsce. Zainteresowanie projektem wzbudziło wielkie emocje zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej, jak i elektronicznej.

Genialne aranżacje największych hitów takich twórców jak: Avici, Armin van Buuren czy Daft Punk będzie można usłyszeć w wykonaniu ponad 50 muzyków, wokalistów i Gromee’go. Orkiestra, która podejmie się projektu jest jedną z najsłynniejszych polskich orkiestr symfonicznych. Zespół gościł na renomowanych scenach koncertowych Europy i świata, w tym Alte Oper Frankfurt, wiedeńskiej Musikverein, Great Hall of People w Pekinie, Xinhai Concert Hall, Sanat Concert Hall w Stambule, Emirates Palace w Abu Dhabi czy Konzerthaus w Berlinie. Regularnie występuje na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, Last Night of the Proms in Cracow, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i jego Europa w Warszawie, a także Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W 2014 roku orkiestra miała zaszczyt uświetnić spektakularną Międzynarodową Galę 100-lecia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) w Krakowie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Już po pierwszych taktach słycha, że założona w 2003 roku Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa składa się z najbardziej uzdolnionych młodych talentów muzycznych w Polsce - zapewnia Annika Senger z Online Musik Magazine.

d3htz4i

Z równie wielkim sukcesem, jak po partytury utworów klasycznych, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej sięga po przeboje muzyki rozrywkowej czy filmowej. Na koncie ma nagrania ścieżek dźwiękowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Hansem Zimmerem, Elliotem Goldenthalem, Michałem Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem. Tym razem muzycy podejmą się całkowicie nowego wyzwania! Zaprezentują światowe hity muzyki elektronicznej specjalnie zaaranżowane do tego projektu. Wcześniej nikt w Polsce tego nie zrobił. W podobnym wydaniu muzykę można było usłyszeć jedynie podczas prestiżowych koncertów BBC Ibiza Classics w Royal Albert Hall, pod przewodnictwem Pete Tong’a.

Wysoką klasę Orkiestry Akademii Beethovenowskiej potwierdza również współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których wymienić można takie uznane nazwiska, jak: Krzysztof Penderecki, Michał Dworzyński, Andreas Spering, Kaja Danczowska, Krzysztof Jabłoński, Aleksandra Kurzak, Małgorzata Walewska, Aleksander Kobrin, Konstantin Scherbakov, Kevin Kenner, Szymon Nehring, Dmitry Shishkin.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Od ogłoszenia koncertu minął zaledwie tydzień, tymczasem zachwyt i oczekiwania miłośników obu gatunków muzycznych nie maleją: "Czekałem na takie cudo…”, „Kapitalna sprawa! Mocno trzymam kciuki, żeby odbiło się szerokim echem, bo projekt mega ambitny” - to tylko niektóre komentarze, które pojawiły się w pierwszych dniach po upublicznieniu informacji o projekcie.

*Orcheston zaplanowano na 14 grudnia 2018 roku. Koncert odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre. Bilety można nabywać poprzez strony prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Na niezwykłą prezentację muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach zaprasza agencja Prestige MJM we współpracy z Gromee’m. *

d3htz4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3htz4i