Trwa ładowanie...
d4lvq3g

Orły 2020. "Boże ciało" bije wszelkie rekordy!

Historia chłopaka, który udawał księdza i obnażył słabości wiernych poruszyła widzów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Film Jana Komasy triumfował w ciągu ostatnich miesięcy, by zgarnąć teraz "polskiego Oscara".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Boże ciało" triumfuje
"Boże ciało" triumfuje (East News)
d4lvq3g

Gala Orły 2020 była zdominowana przez twórców "Bożego ciała". Pełną listę zwycięzców możecie sprawdzić w naszym artykule na WP Film. "Boże ciało" zgarnęło wszystkie najważniejsze nagrody!

Zobacz: Jan Komasa komentuje Oscary

- Od samego początku chcieliśmy zrobić film, który będzie łączył, a nie dzielił - powiedział ze sceny Jan Komasa, odbierając nagrodę za najlepszy film. Tym samym produkcja ustanowiła rekord! Zgarnęli w sumie 11 nagród! Coś takiego widzimy pierwszy raz.

Komasa odebrał też nagrodę za najlepszą reżyserię. W krótkim przemówieniu zwrócił uwagę, że zabrakło w tym roku nominacji dla reżyserek.

d4lvq3g

Za główną rolę kobiecą doceniono Aleksandrę Konieczną, która w "Bożym ciele" wcieliła się w postać kościelnej.

- Poglądy mam chyba normalne. Czyli liberalne. Dziękuje Jankowi za Kościół ludzko-ludzki - komentowała, odbierając statuetkę.

Bartosz Bielenia, gwiazda produkcji, zgarnął statuetkę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

- To piękna przygoda życia. To jest tego ukoronowaniem. Nasza mała wiadomość, którą chcieliśmy wysłać - kochaj bliźniego swego jak siebie samego - poszła w świat. Mam nadzieję, że pomimo podziałów, tą miłością będziemy się dzielić - powiedział.

d4lvq3g

Film zdobył też nagrody za najlepsze zdjęcia, montaż, scenariusz; zostali też wyróżnieni przez publiczność, Eliza Rycembel zdobyła uznanie jako najlepsza aktorka drugoplanowa, zaś Łukasz Simlat za najlepszą drugoplanową rolę męską.

- Jako katolicki ateista nie wiem do kogo mam kierować wdzięczność. Szukam kasy na kolejny film, jeśli macie forsę, to zapraszam - komentował scenarzysta, Mateusz Pacewicz, który zgarnął też nagrodę w kategorii "Odkrycie roku".

d4lvq3g

Podziel się opinią

Share

d4lvq3g

d4lvq3g